Takeitizi.pl

kobiece slow life

Yikes!
wellness

Zamiast żywić zazdrość, weź się za siebie!

Czy jest sens porównywać się do innych? Strata energii – zawsze znajdzie się ktoś lepszy i gorszy, w zależności od tego, co przyjmiemy za kryterium oceniające.

A mimo to bywa, że na widok czyjegoś szczęścia czujesz ścisk w żołądku, masz ochotę uszczypać, podstawić nogę? Czasem naocznie widać jak inni próbują podciąć skrzydła osobie, która wyraźnie nabrała w nie wiatru. Tak jakby normą miało być niezadowolenie i frustracja, kto się wyróżnia na tym tle, szybko zostanie sprowadzony do parteru.

Czyż lękiem osoby zadowolonej nie bywa podświadome – byle nikt mi tego nie popsuł, lepiej się nie wychylać, po co ryzykować?

Nie będę ukrywać, bywa, że i ja czuję ten uścisk, przykład? Padam na twarz po ciężkim dniu, a ktoś właśnie wrzuca fotki z urlopu, nazbierało mi się w biodrach, a u kogoś widzę płaski i opalony brzuch i tak – ona też urodziła dwoje dzieci.

No właśnie, zazdrość to oznaka, że czas wziąć się za siebie.

Ćwiczyć, uczestniczyć w szkoleniach rozwoju osobistego, spędzić romantyczne chwile we dwoje lub zaplanować relaks na łonie przyrody. Być może zmienić proporcje pracy i czasu spędzanego w domu, spróbować czegoś nowego, zapisać się na kurs, zrobić coś!

Wtedy dalej będę widzieć kątem oka te gruchające pary, zgrabne laski i zdjęcia pod palmami, ale uśmiechnę się na myśl o cudzym szczęściu, mając swoje w posiadaniu!

A Ty…?

Marta Szyszko

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments