Takeitizi.pl

kobiece slow life

john-schnobrich-520023-unsplash
Lifestyle współpraca z partnerami bloga

Zakupy w UK – tanie przelewy z Polski

Obecnie coraz częściej decydujemy się na robienie zakupów przez internet, również w zagranicznych sklepach, na przykład w Wielkiej Brytanii. Płacąc za zamówienia z UK, wykonujemy przelewy międzynarodowe. Dowiedz się, jakie metody przesyłania pieniędzy z Polski możemy wybrać, aby zaoszczędzić na zlecaniu transakcji. 

Przelew z Polski do UK w firmie pośredniczącej

Zlecanie przekazów zagranicznych przez internet, korzystając z usług pozabankowych operatorów, jest najtańszym sposobem na opłacanie zakupów w brytyjskim sklepie. Niewielkie koszty związane z przelewem z Polski do UK pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Firmy pośredniczące w międzynarodowych przekazach udostępniają szczególnie atrakcyjne kursy walut. Przeliczniki operatorów okazują się znacznie korzystniejsze niż te proponowane przez tradycyjne banki. Koszt przewalutowania nie obciąża zbytnio rachunku nadawcy, czyli osoby dokonującej zakupu w sklepie online. Opłaty za zlecenie i obsługę transakcji również nie stanowią żadnego wyzwania dla domowego budżetu. Co więcej, niektóre firmy pośredniczące oferują zachęcające promocje. Wprowadzają też opcję wykonania darmowego przelewu z Polski do UK.

Przelew firmie pośredniczącej – dlaczego warto?

Korzystanie z usług firm pośredniczących w transakcjach międzynarodowych jest bardzo wygodne i tanie. Bez wychodzenia z domu zlecimy operację pokrywającą koszt zakupów w zagranicznym sklepie. Wykonywanie przelewów u pozabankowych pośredników nie wiąże się z ryzykiem. O bezpieczeństwo powierzonych środków dbają eksperci, nowoczesne protokoły szyfrujące, certyfikaty i licencje wydawane przez instytucje nadzorujące podmioty, które funkcjonują na rynku finansów.

Przelew z Polski do UK w kantorze internetowym

Inną doskonałą metodą płacenia za zakupy w brytyjskim sklepie może być wykonywanie przelewów w kantorze internetowym. Zrobimy to w prosty i wygodny sposób, uzupełniając kilka rubryczek z danymi osobowymi, wprowadzając szczegóły przekazu i akceptując regulaminy. Kantory internetowe zazwyczaj realizują transakcje w ciągu jednego dnia roboczego i pozwalają przesyłać środki z Polski do UK na bardziej atrakcyjnych warunkach, niż banki. Udostępniają też opłacalne dla klienta przeliczniki walut. Warto jednak pamiętać o prowizjach nakładanych na operacje, przez które transakcje w kantorach stają się mniej korzystne niż te obsługiwane przez firmy pośredniczące. Aby dowiedzieć się więcej o szybkich i niedrogich przelewach z Polski do UK, zajrzyj tutaj.

Przelew bankowy SEPA

Za zakupy w UK możemy też zapłacić przelewem bankowym SEPA. Powszechną i ogólnodostępną transakcję zlecimy w błyskawicznym tempie,

również za pośrednictwem internetu. Odbiorca w Wielkiej Brytanii otrzyma przesłane środki maksymalnie po upływie 3 dni od daty nadania przekazu bankowego SEPA. Za zlecenie obsługi przelewu zagranicznego w banku nie zapłacimy zbyt wiele, lecz dodatkowe koszty mogą wiązać się z przewalutowaniem po niezbyt zachęcającym kursie.

Za zakupy w UK możemy zapłacić tanim przelewem zleconym w firmie pośredniczącej, w kantorze internetowym albo w banku. Pierwsza z opisanych metod jest najkorzystniejsza i kosztuje najmniej, dlatego warto wypróbować szybkie i niedrogie przekazy pieniężne z Polski przy okazji najbliższych odwiedzin w zagranicznym sklepie internetowym.

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments