Takeitizi.pl

kobiece slow life

DSC_0090
współpraca z partnerami bloga

Jak zachować wspomnienia na dłużej?

Nie szkoda mi czasu na bezinteresowne cieszenie się życiem. Gdy wchodzi w grę rodzinny czas, nie kalkuluję, czy szkoda pieniędzy, czy są cele z większym zwrotem inwestycji. Zabiegam o każdy oddech i beztroskie chwile, wydzieram je z uporządkowanej i wypełnionej po brzegi codzienności.

Wyglądam przez szybę samochodu, zdumiewa mnie każda góralska chata na skraju Zakopianki. Zachód słońca i warstwy drzew, zza których wyłaniają się Tatry. Widok mnie koi, momentalnie się wyciszam.

DSC_0034

-Mamo, te góry wyglądają, jak narysowane, jak giga tapeta.

DSC_0061

Gdy dojeżdżam na miejsce, wsłuchuję się w jednostajny szum czajnika, ogrzewam ręce herbatą, oddycham głęboko, czuję się wolna i spokojna, jakbym schroniła się przed całym światem, by bezczelnie czerpać z życia garściami. Po raz pierwszy od dawna uśmiecham się do siebie i czuję, że szczęście przepełnia mnie po koniuszki palców.

DSC_0058

W wypożyczalni narciarskiej Góral rzuca mi tak zuchwałe i łobuzerskie spojrzenie zielonymi oczami, które podkreśla jego głęboka opalenizna, że onieśmielona spuszczam wzrok. Kiedy pierwszy raz wjeżdżam gondolką na górę, nie mogę się napatrzeć. Wiem, że lada chwila stopnieje ten śnieg, a ja wrócę do codzienności. Zrozumiałam, że lubię swoją codzienność na tyle, że nie muszę od niej uciekać, ale potrzebuję odpocząć i nabrać energii, by wracać do niej z niecierpliwością.

DSC_0032

Za to zauważyłam, że im dłużej żyję, tym bardziej czas przyspieszył. Ani się obejrzę, rześki poranek zamienia się w porę obiadu, a kolejny dzień kończy się przytuleniem głowy pełnej wspomnień do poduszki. Jest tyle różnych wariantów spędzenia czasu, że trudno się na coś zdecydować i trudno z całym przekonaniem stwierdzić, że wybrało się najlepiej.

„Czas nie jest niestety rozciągliwy. Bez niego nie sposób się obejść; Niczym nie da się go zastąpić. No i stanowi ulotną wartość-nie można go zaoszczędzić, zachować, zmagazynować. Stracony-już nie wróci.” Brian Tracy

Pocieszam się myślą, ze wybieram to, co najlepsze w danym momencie. Chcę zatrzymać cudowne momenty na dłużej. Chcę kiedyś spojrzeć na wywołane zdjęcia i powiedzieć: to dopiero był czas mojego życia.

Pamiętam lata, gdy wywoływało się kliszę z aparatu, niecierpliwie czekając na efekty. Oszczędzało się ją, a większość zdjęć była do odrzucenia-z zamkniętymi oczami lub palcem w kadrze. Dziś efekty można podziwiać na wyświetlaczu aparatu, skasować nieudane zdjęcia, retuszować w programach. Jednocześnie rzadziej się je wywołuje, a po jakimś czasie giną w czeluściach dysku komputera.

DSC_0221

Wielka szkoda. Ja mam sentyment do zdjęć i do analogowej rzeczywistości, w której bardziej się było, niż miało. Dlatego w dzisiejszym wpisie podaję kilka propozycji na to, jak zachować wspomnienia na dłużej.

Fotoobrazy na płótnie ze zdjęcia

To idealne rozwiązanie, gdy chcemy codziennie podziwiać idylliczny widok gór lub uwiecznić ważne rodzinne wydarzenia, jak ślub.

fotoobraz-6

Albumy

W Fotoprint wywołasz zdjęcia do albumu wygodnie online, a kurier dostarczy je w Twoje ręce, na wskazany adres.

F4u-photo-1do1-produkt

Zdjęcia XXL

Wyjątkowe ujęcie można wydrukować w dużym formacie i powiesić lub postawić w ramce.

F4u-photo-3do1-kategoria

Fotoprezenty:

  • Koszulki, kubki, poduszki z nadrukiem

To sposób, by piękne ujęcie, na przykład roześmianej pary lub portret rodzinny, które zawsze przypominały dobre momenty.

  • Puzzle ze zdjęcia

Ze zdjęcia można też wykonać puzzle i zrobić z nich spersonalizowany prezent, który scali rodzinę także po urlopie, przywołując najlepsze chwile.

fotoprezenty

Marta Szyszko

Wpis we współpracy z FotoPrint.pl

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments