Takeitizi.pl

kobiece slow life

kjfdkljf
wellness

Wyłącz negatywne myślenie!

Negatywne myślenie to nawyk równie szkodliwy, co palenie papierosów, objadanie się lub spędzanie nieproduktywnego czasu na portalach społecznościowych. Na szczęście jest możliwy do wyłączenia, wymaga tylko pracy nad sobą, wzięcia odpowiedzialności za jakość własnego życia.

Wymarzony urlop może stać się katorgą, jeśli będziesz wiercić sobie dziurę w brzuchu tym, czy hotel okaże się zbieżny z zapewnieniami biura podróży. Czy faktycznie morze będzie w zasięgu wzroku, a może dostrzeżesz je dopiero po wychyleniu się z lornetką na ciasnym balkonie, który miał być tarasem? Oczywiście możesz popaść w stres, dopłacić za lepszy standard, a możesz też skupić się na przeżywaniu wartościowych chwil, pozytywnych relacjach z innymi i z samą sobą.

Czy szczęście to perfekcyjny pokoik na krańcu świata, będący kalką z biuletynu? A może beztroski bieg boso po plaży, trzymanie się za ręce, leniwa drzemka bez zmartwień o przyszłość i bez zadręczania się minionymi błędami?

„Nasze myśli stają się naszymi słowami, nasze słowa stają się naszymi przekonaniami, a nasze przekonania stają się światem, w którym żyjemy.”

Możemy już od rana bombardować się czarnymi scenariuszami różnych zdarzeń – jak dziecko poradzi sobie w przedszkolu i codziennie tym zamartwiać, choć inauguracja dopiero za kilka tygodni. Często negatywne wyobrażenia i lęki o przyszłość, nie znajdują odzwierciedlenia w faktach. Choć nie wszystko musi być po naszej myśli, problemy często tkwią gdzie indziej, niż to wcześniej założyliśmy, a rozwiązanie ich jest kwestią naszej mądrości i  dystansu.

Jeśli na samym początku nie stać Cię na optymizm, wystarczy, że nie będziesz się zadręczać przyszłymi wydarzeniami, czy wyolbrzymiać przeszkód, a skupisz na tym, co tu i teraz i cierpliwie poczekasz na rozwój wydarzeń.

Negatywne myślenie i poczucie zagrożenia dodatkowo nakręcane jest przez media w celu zwiększenia oglądalności. Warto filtrować nagłówki i czerwone paski w dole ekranu. Może po prostu wyłącz telewizor? Kluczowe informacje i tak do Ciebie dotrą za pośrednictwem portali społecznościowych. Po jakimś czasie możesz potraktować ten szum jako fatalistyczny film, na który nie ma miejsca w Twoim życiu. Nie musisz zadręczać siebie i innych tragicznymi wydarzeniami na drugim krańcu świata, ale skupić się na tym, z jak wielu rzeczy możesz być zadowolona tu i teraz.

Chcesz kupić czasopismo do poczytania na plaży? Polecam tematykę podróżniczą, która jest neutralna, pełna pasji i apetytu na życie. Prasa kobieca przepełniona jest dramatami i reklamami leków, a polityczne pisma prezentują polskie piekiełko, osoby w depresji i ofiary systemu. Czy naprawdę chcemy o tym czytać, a może naczelnym tylko się tak wydaje?

Marta Szyszko

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments