Takeitizi.pl

kobiece slow life

zaplanujwakacjewszystkoowycieczkachfirstminuteiubezpieczeniu3
Podróże

Wybierasz się do USA – sprawdź, co warto wiedzieć o tym kraju

Planujesz spędzić wakacje w Ameryce? Wspaniale! Jest to bez wątpienia kraj skrywający mnóstwo ciekawych miejsc do zobaczenia. Każdy ze stanów jest inny, klimat również się zmienia w zależności od tego, gdzie jesteś. Cudowna słoneczna Floryda, Kalifornia, Miami ,Los Angeles czy słynne Hollywood, kto z nas nie chciałby tam pojechać chociaż na kilka dni. Dolina Śmierci lub słynna z amerykańskich filmów droga Route 66 to ciekawostki, które są dla każdego interesujące. Zanim jednak wyjedziesz, musisz załatwić niezwłocznie kilka bardzo ważnych spraw. Zacznij od wizy i ubezpieczenia.

Ubezpieczenie turystyczne – jakie wybrać?

Znana już wszystkim doskonale karta EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) nie przyda się niestety w USA. Dlatego trzeba wykupić dodatkowe ubezpieczenie i absolutnie na nim nie oszczędzać, ponieważ leczenie w Ameryce jest bardzo drogie. Wydając dużą kwotę na bilety lotnicze, kwota ubezpieczenia rzędu 200 zł nie powinna stanowić problemu. Za leczenie w szpitalu zapłacimy nawet kilka tysięcy złotych, dodatkowo rachunki wystawiane są dosłownie za każdą usługę medyczną. Dlatego przy wyborze ubezpieczenia zwróć szczególną uwagę na to czy polisa obejmuje leczenie chorób przewlekłych, jest to ważne jeśli chorujesz na astmę lub cukrzycę. Dodatkowe świadczenia takie, jak OC, NNW oraz Asisstance są również mile widziane. Dowiedz się więcej: Jakie ubezpieczenie do USA kupić przed wyjazdem?

Wyjeżdżasz za granicę w sprawach służbowych Sprawdź, czy karta EKUZ Ci wystarczy3.jpg

Obowiązkowa wiza – jak załatwić?

By odwiedzić ten piękny kraj konieczna jest wiza. Niestety bez tego dokumentu nie zwiedzisz USA. Wiele osób właśnie przez to zniechęca się do wyjazdu, a przecież wbrew pozorom ubieganie się o wizę nie jest aż tak trudne. Należy przede wszystkim sprawdzić ważność swojego paszportu oraz udać się do fotografa po potrzebne do wniosku zdjęcie. Teraz trzeba wypełnić dobrze wniosek DS-160, który zawiera sporo pytań, niektóre mogą zaskakiwać np. czy umiesz posługiwać się bronią, ale są zadawane dla absolutnego bezpieczeństwa. Opłata, którą należy uiścić to 160 dolarów, następnie umówić się na wizytę, w ambasadzie w Warszawie lub Krakowie.

Znajomość języka angielskiego – w jakim stopniu?

Po przyjeździe do innego kraju, często mamy opory, żeby mówić w obcym języku, boimy się że będziemy popełniać błędy, a nasze wysiłki w nauce pójdą na marne. Amerykanie to bardzo życzliwi i optymistycznie nastawieni do świata ludzie, to oni będą się starali Ciebie zrozumieć i pomóc. Pozbądź się tych niepotrzebnych barier i po prostu mów tak, jak potrafisz. Przed wyjazdem poćwicz język w domu, jest teraz dużo programów specjalnie utworzonych do nauki języków. Znajdziesz w nich podstawowe zwroty oraz słowa, które okażą się nie zbędne na co dzień. Dodatkowo możesz oglądać filmy i seriale bez polskiego lektora.

Ferie za granicą Zobacz, jakie ubezpieczenie wybrać!1.jpg

Jeśli decyzja o wyjeździe została już podjęta, to nie ma na co czekać, załatw jak najszybciej wszystkie formalności i ciesz się nadchodzącymi wakacjami. Ameryka czeka!

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments