Takeitizi.pl

kobiece slow life

kitchen-2094707_1920
współpraca z partnerami bloga

Jak urządzić małą, ale funkcjonalną kuchnię? – poradnik

Urządzenie małej kuchni wydaje się wielu osobom wyjątkowo trudne, jednak wykorzystując kilka prostych sposobów, można znacznie ułatwić sobie cały proces i zaaranżować praktyczną i ładną przestrzeń. O rozplanowaniu kuchni należy pomyśleć już na etapie wyboru mebli. Prezentujemy kilka porad dla każdego posiadacza niewielkiej przestrzeni w swoim mieszkaniu.

Zacznij od planu

W pierwszej kolejności warto rozpocząć od dokładnego zaplanowania swojej przestrzeni. Ustalmy, ile szafek, półek pragniemy umieścić w naszej kuchni i jakiej wielkości powinny one być. W ten sposób łatwiej będzie nam wybrać produkt z oferty sklepów meblowych lub zamówić konkretne produkty na zamówienie. Meble wykonywane pod konkretne wymiary pozwalają nam lepiej zaopatrzyć niewielką przestrzeń i zmaksymalizować jej funkcjonalność. Warto skorzystać z oferty fachowców, jak https://krakowska31.pl, którzy wykonają Twoją kuchnię marzeń bez względu na jej metraż.

Wybierz meble z szerszym blatem

Wybierając meble, doskonałym pomysłem będzie zamiana tradycyjnej wielości blatu na model nieco szerszy sięgający 80 cm. W ten sposób będziemy mogli ustawić więcej przedmiotów czy sprzętów kuchennych pod ścianą. Będzie to doskonałe miejsce na postawienie stojaka z nożami, przypraw, oliw, pojemnika z akcesoriami kuchennymi. Zwiększając szerokość blatu jednocześnie szafka kuchenna, znajdująca się pod nim, również staje się większa. W ten sposób bez większych problemów zamontujemy odpowiednie instalacja czy zawory i dodatkowo komfortowo będziemy mogli przechowywać wszelkie naczynia, czy garnki.

Zrezygnuj z drzwiczek

Jeśli przestrzeń w naszej kuchni jest mocno ograniczona, warto zdecydować się na szafki z żaluzjami lub roletami, bądź z drzwiczkami przesuwanymi, które nie będą zajmowały wolnej przestrzeni, gdy będą otwarte. W ten prosty sposób sprawimy, że codzienne korzystanie z kuchni będzie wygodne i jednocześnie bezpieczniejsze. Interesującą alternatywą mogą być również przeszklone szafki, które niekiedy są również efektownie oświetlane. Wykorzystanie szklanych powierzchni dodatkowo optycznie powiększy przestrzeń.

Wybierz jasne kolory

Urządzając niewielką kuchnię warto postarać się wizualnie powiększyć pomieszczenie. W tym celu warto wybierać meble oraz wszelkie dodatki w jasnych barwach. Świetnie sprawdzą się kremy, beże czy jasne szarości. Warto pamiętać o tym również podczas dobierania koloru ścian. Zrezygnujmy z krzykliwych lub bardzo ciemnych barw, które przytłoczą przestrzeń i zadziałają na niekorzyść całej prezentacji. Zapewnijmy również dobre oświetlenie i nie zasłaniajmy okna zbędnymi ozdobami czy zasłonami. Naturalne światło jest w stanie skutecznie dodać świeżości i przejrzystości każdemu wnętrzu.

Nie tylko duże kuchnie mogą zachwycać swoim wyglądem. Również mniejsze pomieszczenia, odpowiednio zaaranżowane są w stanie prezentować się wyjątkowo elegancko, będąc jednocześnie praktyczne. Podczas wyposażania naszej kuchni zawróćmy szczególną uwagę na odpowiedni dobór mebli, które stanowią najważniejszy element wpływający na funkcjonalność i prezentację pomieszczenia.

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments