Takeitizi.pl

kobiece slow life

urzadzeniaktoreulatwiazyciealergikom1
wellness współpraca z partnerami bloga

Urządzenia, które ułatwią życie alergikom

Alergia potrafi uprzykrzyć codzienne życie. Najczęściej borykają się z nią dzieci, ale i wielu dorosłych jest uczulonych na pyłki, kurz i roztocza, których przecież jest pełno w otoczeniu – również w domu. Istnieją jednak proste sposoby na to, aby ułatwić życie alergików – wystarczy się wyposażyć w kilka prostych urządzeń – jakich?

Odkurzacz z filtrem HEPA

Niezbędnym urządzeniem w walce z alergenami w domu okazuje się być odkurzacz. Jednak wybierając go, należy zwrócić uwagę czy posiada filtr HEPA lub wodny. Te modele będą łatwo wyłapywały mikroskopijne roztocza i pyłki, zatrzymując je wewnątrz urządzenia – nie potrafią tego zwykłe odkurzacze, dzięki którym możesz pozbyć się co najwyżej widocznego na podłogach brudu. Ważne, aby taki odkurzacz nadawał się również do czyszczenia tapicerki i materacy – wówczas możesz bardzo dokładnie posprzątać całe mieszkanie. Przydatne będą też rozmaite końcówki umożliwiające sprzątanie w wąskich szczelinach. Odkurzać należy regularnie, najlepiej raz dziennie. Dobrze by było, aby kupiony odkurzacz był zatem lekki i wygodny w przenoszeniu. Uwaga – dla dobra alergików lepiej zrezygnować w domu z dywanów i wykładzin, które są prawdziwym rajem dla alergenów!

Urządzenia, które ułatwią życie alergikom2.jpg

Mop parowy

Kolejnym urządzeniem sprawdzającym się w domu alergików są mopy parowe. Do efektywnego sprzątania nie wymagają bowiem żadnych detergentów, które mogłyby być szkodliwe dla zdrowia alergika. Ponadto praca pod wysoką temperaturą umożliwia wyeliminowanie drobnoustrojów, grzybów oraz pleśni, a cała podłoga może być skutecznie odkażona.

Nawilżacz powietrza

Czy wiesz, że w suchym powietrzu znajduje się więcej roztoczy, kurzu i pyłków, a ponieważ organizm człowieka gorzej funkcjonuje w takich warunkach, mają one lepszy dostęp do alergików? Rozwiązaniem tego problemu jest wybranie efektywnego nawilżacza powietrza, który pomoże wyeliminować ten problem i przywrócić powietrzu wilgotność na pożądanym poziomie 40-60% – warto wybrać model z higrometrem, który będzie precyzyjnie mierzył tę wartość.

Urządzenia, które ułatwią życie alergikom3.jpg

Oczyszczacz powietrza

Innym urządzeniem, które będzie świetnie radziło sobie z usuwaniem z powietrza szkodliwych substancji, pyłków, kurzy i roztoczy, jest oczyszczacz powietrza. Najlepiej sprawdzi się ten model, który będzie posiadał zarówno filtr węglowy, jak i HEPA. Pierwszy będzie usuwał z powietrza toksyny i smog, drugi zaś poradzi sobie z alergenami. Dodatkowo oczyszczacz może być wyposażony też w funkcję jonizatora, któru będzie emitował do powietrza jony ujemne sprzyjające dobremu samopoczuciu.

Pralka

Przyjacielem każdego alergika zawsze jest również pralka. W łóżku znajduje się najwięcej roztoczy, a alergik w czasie snu ma z nimi ciągły kontakt. Dlatego też pościel należy prać raz w tygodniu, a raz na jakiś czas w bardzo wysokiej temperaturze, najlepiej ok. 90°C. W takich warunkach giną pajęczaki, usuwane są odchody i szczątki mikroorganizmów i możesz mieć pewność, że pościel jest wolna od alergenów. Warto też regularnie wystawiać materac na słońce, co pozwoli zabić żywe osobniki roztoczy.

Wpis we współpracy

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments