Takeitizi.pl

kobiece slow life

sport-2260736_1920
wellness współpraca z partnerami bloga

Trener personalny – czy warto się zdecydować?

Każda z trenujących osób zapewne doskonale pamięta moment swojej pierwszej wizyty na siłowni. Większość z początkujących nie ma zielonego pojęcia, jak rozpocząć swoją przygodę z treningiem siłowym. Z pomocą przychodzi trener personalny. Czy warto korzystać z usług specjalistów? 

Kim są trenerzy personalni?

Kupno pierwszego karnetu na siłownie zawsze owiane jest wielkimi marzeniami. Idealnie wyrzeźbiona sylwetka, nienaganna kondycja i brak zbędnych kilogramów – to najpopularniejsze motywacje doprowadzające do rozpoczęcia przygody z treningiem siłowym. W osiągnięciu naszych celów w stosunkowo krótkim czasie może pomóc trener personalny, taki jak PersonalDragon. To osoba zajmująca się układaniem i egzekwowaniem indywidualnego zestawu ćwiczeń oraz uczeniem prawidłowego ich wykonywania. Rolą trenera osobistego jest także monitorowanie wyników klienta.

Największe zalety treningu pod okiem trenera personalnego

Otoczenie się opieką trenera personalnego, niesie za sobą wiele korzyści. Niewątpliwą zaletą zajęć pod okiem specjalisty jest możliwość spotkania się i skonsultowania swoich celów z osobą posiadające bardzo duże doświadczenie w interesującej nas dziedzinie. Każdy z trenerów personalnych przebył w przeszłości długą i ciężką drogę przez liczne szkolenia i spotkania mające na celu poprawę ich warsztatu ćwiczeniowego. Oprócz tego, na barkach naszego trenera spoczywa rozpisanie dopasowanego pod nasze oczekiwania planu treningowego, a w poszczególnych przypadkach diety. Dodatkowo stacjonarny trening pozwoli specjaliście pokazać nam poprawną technikę wykonywania ćwiczeń, co przekłada się na minimalizację ryzyka odniesienia urazów.

Współpraca z trenerem personalnym przekłada się na zdecydowanie szybsze efekty końcowe niż w przypadku indywidualnych treningów. Wszystko przez fakt, że każda minuta spędzona na siłowni z trenerem personalnym wykorzystywana jest przez klienta do maksimum. Decydując się na wynajęcie specjalisty, dostajemy możliwość dopasowania grafiku zajęć pod nasze potrzeby, a dzięki temu unikniemy problemu pokrywania się treningu na siłowni z pracą lub zajęciami dodatkowymi. Ostatnią, ale bardzo istotną zaletą jest motywacja. Nie ma co ukrywać, ćwicząc pod czyimś okiem, jesteśmy bardziej zmobilizowani i zdyscyplinowani do regularnych wizyt na siłowni.

Konsultacje z trenerem za pomocą Internetu?

Zawód trenera personalnego rozwija się wraz z postępem technologicznym. Jeszcze kilka lat temu konsultacje specjalisty były kojarzone z bardzo drogimi zajęciami, na które mogą sobie pozwolić tylko celebryci lub zamożni ludzie. Aktualnie jeden trening na siłowni pod okiem trenera wyceniany jest maksymalnie na 150 zł. Ćwiczyć można jednak nie tylko stacjonarnie, ale również zdalnie, czyli online.

Warto pamiętać, że zdalna opieka trenera personalnego jest bardzo okrojona. Sprowadza się ona do przygotowania planu ćwiczeniowego i diety oraz wysłanie niezbędnych materiałów do klienta za pomocą maila. Zdarza się, że trenerzy nagrywają materiał dla swoich podopiecznych, który łatwo potem odtworzyć na sali. Mankamentem takiej formy treningu jest brak bezpośredniego kontaktu. Jakie są zalety? Trening personalny online zazwyczaj jest tańszy od stacjonarnych konsultacji.

Skorzystanie z usług trenera personalnego głównie polecane jest osobom zaczynającym swoją przygodę z treningiem siłowym. To idealna opcja na szybką i bezpieczną realizację swoich celów. Trener osobisty nie jest jednak zarezerwowany dla nowicjuszy. Współpraca ze specjalistą wskazana jest również w przypadku chęci poprawienia wyników przez osoby trenujące dotychczas indywidualnie.

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments