Takeitizi.pl

kobiece slow life

IMGP7844
rozwój osobisty

The sky is the limit -filozofia pracy na własny rachunek

Jeśli jesteś szczęśliwa, spełniona – w małżeństwie, macierzyństwie i na dodatek w pracy, to masz przerąbane. Połowa społeczeństwa – ta kobieca przestanie cię lubić. Nie da się ukryć, że zawód freelancera sprzyja takiemu poczuciu, że sky is the limit w każdej sferze życia.

Zarobki

Jeśli cały dzień jesteś zajęta pracą, nie masz czasu na zarabianie pieniędzy. Zamiast rozmieniać się na drobne i dłubać coś przez osiem godzin, lepiej wypromować warsztaty, e-book, kurs online i zarażać innych swoimi pasjami, ten rynek zawsze będzie nienasycony, bo zbyt wielu osobom brakuje odwagi.

IMGP7844

Elastyczność

Dziecko ma ochotę na wycieczkę do zoo? Mąż ma ochotę na grzanie pupy pod palmami? Ty masz ochotę rzucić wszystko w kąt i się zresetować? Wysyłasz pilne zlecenia i pakujesz walizkę, plecak, torebkę i ruszasz w świat. Freelancer jest wolny, nie licząc wyjątków, gdy w ramach tego zawodu stwarzasz sztuczne ramy etatu, w każdym innym przypadku – sky is the limit. Na upartego możesz coś dokończyć w samolocie i wysłać w bezpłatnej strefie wi –fi.

Motywacja

Pracujesz dużo, intensywnie, ale robisz to dla siebie, bo masz marzenia, które sfinansujesz dzięki godzinom oferowania innym swoich talentów. O tym, że jesteś tu naprawdę z przekonania, a nie dlatego, że nikt nie zatrudnia obecnych, potencjalnych, młodych i zaprawionych w bojach matek, przekonasz się, gdy spłynie na Twój mail niezwykle interesująca oferta etatu. Interesująca z perspektywy head –huntera, bo Ty za nic wolności swej nie oddasz.

Minimalizm

Nie biegasz po galerii napalona jak szczerbaty na suchara, by nowymi balerinkami zatuszować osobiste niedostatki. Niedostatków osobistych brak, więc konsumpcji oddajesz się tylko w słusznej sprawie – kolekcjonujesz chwile, nie przedmioty, money, money, money są środkiem do celu, a nie celem samym w sobie. Szanujesz każdą złotówkę i lokujesz tam, gdzie warto, biorąc pod uwagę, że masz jakieś kilkadziesiąt darmowych lat do wykorzystania, a dzieci nie będą sobie na emeryturze opowiadać jakie kafelki wyobrałaś do kuchni.

Marta Szyszko

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments