Takeitizi.pl

kobiece slow life

ten moment
rozwój osobisty

Ten moment

Ten moment, kiedy pracujesz na wszelki wypadek, bo masz już taki zapas na koncie i dogadane tyle zleceń, że jedyną motywacją staje się bardziej luksusowy hotel na wakacjach, a nie ciułanie na opłaty. Wielu przedsiębiorców określa go mianem – teraz płynę, bo wcześniej zaopatrzyłam się w dobrą deskę surfingową, upadałam, opatrywałam stłuczone kolana.

Ten moment, gdy jesteś zniecierpliwiona plamą z soku na kanapie i dzieckiem uciekającym z umazanym tyłkiem, ze złośliwym – hahaha!, ale wiesz, że za kilka miesięcy, po raz pierwszy od lat i na stałe, będziesz miała pół dnia w samotności dla siebie – swojej pracy, własnych myśli, kawy ze spienionym mlekiem, bo wszyscy nieletni będą w placówkach. Więc machasz ręką na wszystko, nad czym i tak nie masz kontroli.

Ten moment, gdy wszystko jest na swoim miejscu i dostrzegasz, że już czas cieszyć się chwilą, przestać wybiegać w przyszłość, myśleć o tym, co było.

Posiadasz luksus utkanej z twoich działań, satysfakcjonującej rzeczywistości i wiesz, że nikt ci nie podskoczy. Trochę żal ci ludzi, którzy strasznie się męczą, na tyle, by próbować zburzyć twój spokój, ale niezależność daje ci luksus nie przejmowania się cudzą frustracją, tworzysz blokadę między sobą, a takimi postaciami.

Wiesz, że to nie koniec, bo twój wybór niesie z sobą obietnicę nieustannego rozwoju. Gdy przestaniesz wieść ciekawe życie, gdy nie będziesz poszerzać swojej wiedzy, by móc w interesujący sposób ją przekazać Czytelnikom, znikniesz, nikt już nie odwiedzi Twojego bloga. Twój wybór to zobowiązanie, wyzwanie, motywujący, codzienny kop na rozpęd od własnego przeznaczenia.

Budzisz się rano ze świadomością ogromnej mocy, nie zawsze było z górki, ale właśnie dlatego tutaj jesteś. Jesteś taką babą, która jak wstaje z łóżka, to drży podłoga, a diabeł mówi – uważajcie, wstała. Przekonałaś się, że nie ma dla ciebie rzeczy niemożliwych, w jakiejkolwiek sferze życia i czujesz dreszczyk emocji na myśl o czekających cię wyzwaniach. Nudy nie ma…

Marta Szyszko

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments