Takeitizi.pl

kobiece slow life

psychologia studia
rozwój osobisty współpraca z partnerami bloga

Studia psychologiczne – popularne kierunki

Studia wyższe zamieniają pasję w zawód, a dyplom uczelni otwiera furtkę do wykonywania wymarzonej profesji. Nie musimy ograniczać się do jednego kierunku studiów, zwłaszcza jeśli wybraliśmy go świeżo po maturze, gdy niewiele wiedzieliśmy o sobie i o tym, co chcemy robić w życiu. Jeśli ukończone studia nam nie wystarczą i odkryliśmy nowe powołanie, nic straconego, w końcu niektóre kierunki są wymagane, by zdobyć dodatkowe kwalifikacje. Psycholog kliniczny może zdobyć uprawnienia do prowadzenia terapii lub uzupełnić kwalifikacje o dyplom z psychologii pozytywnej. Absolwent pedagogiki może rozpocząć podyplomową psychologię i zdobyć nowy zawód. Uczyć się możemy przez całe życie. Jednym z najpopularniejszych kierunków studiów jest psychologia. Jakie specjalizacje masz do wyboru?

Chcesz studiować psychologię? Poznaj popularne kierunki

Psychologia kliniczna

Psychologia kliniczna, czyli tradycyjna, koncentruje się na zaburzeniach psychicznych, patologii jednostek i społeczeństw, problemach, które często mają początek w dzieciństwie. Psycholog kliniczny wspiera pacjentów w depresji, cierpiących z powodu uzależnień, ofiary przemocy. Psycholog kliniczny dokonuje też oceny stanu psychologicznego pacjenta za pomocą specjalistycznych testów. Aby prowadzić terapię, psycholog kliniczny musi nabyć dodatkowe uprawnienia.

Psychologia społeczna

Psychologia społeczna dotyczy roli psychiki jednostki w relacjach międzyludzkich. Pozwala wspierać innych w budowaniu związków, rozwiązywaniu konfliktów, wywieraniu wpływu na ludzi i rozwijaniu umiejętności miękkich, a także umożliwia prowadzenie mediacji. Po tym kierunku możesz pracować między innymi w korporacjach, szkoląc liderów i menadżerów, w agencjach marketingowych, czy organizacjach pozarządowych.

Psychologia pozytywna

Psychologia pozytywna to kierunek uzupełniający dla absolwentów któregoś z tradycyjnych kierunków psychologicznych. Jej celem jest odkrywanie silnych stron i zasobów jednostki, co pozwala nadać życiu sens i osiągnąć dobrostan.

Psychologia medyczna

Psychologia medyczna to kierunek, który pozwala otoczyć opieką pacjentów placówek medycznych, np. na oddziale onkologii, intensywnej terapii, po ciężkich i trudnych zabiegach chirurgicznych. Psycholog medyczny może też wspierać osoby uzależnione, po próbach samobójczych, z depresją. W tej dziedzinie szczególnie ważne są takie cechy, jak: empatia, odporność na stres, chęć niesienia pomocy i łatwość w nawiązywaniu kontaktów. Ten kierunek oferuje Wyższa Szkoła Rehabilitacji, sprawdź tu: studia psychologiczne warszawa.

Niezależnie od tego, jaki kierunek psychologii wybierzesz, możesz mieć pewność, że to jeden z zawodów przyszłości.

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments