Takeitizi.pl

kobiece slow life

IMGP2615
Relacje

Spędzaj czas z tymi, którym na tobie zależy

„Temu, kto nie szuka z tobą kontaktu, nie zależy na tobie.

Wspólne miejsce i czas decyduje o tym, kto pojawia się w twoim życiu, ale ty decydujesz o tym, kto w nim zostaje.

Prawda boli tylko raz.

Kłamstwo za każdym razem, gdy je odgrywamy.”

Są trzy rzeczy, które przemijają i nie wracają nigdy więcej: czas, energia, zdrowie.

Dlatego spędzaj swój czas z tymi, którzy dążą do spędzania go z tobą i nie trać go na osoby, które traktują cię z pogardą, oczekują konkretnych osiągnięć za swoją miłość, wśród tysiąca zalet, dostrzegają tylko twoje wady, którzy nie są gotowi włożyć wysiłku w dobrą relację.

„Minuta złości odbiera ci sześćdziesiąt sekund szczęścia.”

Dobra energia to towar deficytowy. Produkuje się w tych cudownych chwilach, gdy potrafisz cieszyć się z prostych spraw, napawać rzadkim uczuciem nieprzerwanego snu, delektować śniadaniem, jak królewską ucztą. Gdy po leniwym dniu, masz jeszcze kilka godzin na słodkie nicnierobienie. I zamierzasz dobrze je wykorzystać.

Rozwój osobisty i wytwarzanie dobrej energii, weryfikuje bliskie relacje. Tematy, których być może nie chcesz poruszać, bo zamiast cudzymi porażkami, rozwodami, ekscytujesz się tym, co twoje i to leży w zasięgu twoich zainteresowań, a nie pusto brzmiącymi plotkami. Gdy przestajesz interesować się życiem innych i porównywać do nich, to znak, że jesteś na właściwej drodze. Bądź ostrożna, kto nią z tobą podąża.

Nie oczekuj za dużo, ale oczekuj wystarczająco.

Pohamuj swój perfekcjonizm, oczekiwania, którym nie sposób sprostać, ale nie pozwalaj ściągać się w dół. W toku rozwoju, zapraszaj bliskich w tą podróż, ale miej odwagę kroczyć nią sama.

Nie przepraszaj za swoją samodzielność, samoświadomość, nie dąż na siłę do zgody, a już na pewno nie budowanej kosztem siebie.

„Stanie samotnie jest dużo uczciwsze, niż kurczowe trzymanie się cudzych kłamstw.”

Nie bój się stracić innych, bo gdy zorientują się, że nie walczysz, sami zaczną się starać, a pozostałych niech ci nie będzie szkoda.

Szanuj każdy dzień, bo tej energii, czasu już nie odzyskasz, nie pozwól się ich pozbawiać tym, którzy jedyny smak sukcesu czują, gdy ugryzą odrobinę twojego.

Nie racz innych uśmiechem gdy nie masz do niego powodu, nic bardziej nie wypala niż dobra mina do złej gry. Zrezygnuj z gry, uśmiech wróci wraz z całym wachlarzem emocji. Zaduma, smutek, rozczarowanie to nie powód do wstydu, do spychania swoich uczuć do podziemia. One cię ostrzegają, one torują ci drogę do szczęścia i do prawdy.

 Marta Szyszko

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments