Takeitizi.pl

kobiece slow life

Podróże

Sentyment do Bałtyku – urlop w Kątach Rybackich

Bałtyk, Bałtyk… Kiedyś główna destynacja Polaków, dziś kojarzy się z ich kapryśnymi nastrojami. Te, niczym pogoda nad polskim morzem, są nieprzewidywalne.

Jeśli nie lubisz upałów (choć i te mogą się trafić!), gustujesz w schabowym z buraczkami i aromatycznych zupach z nowalijek lub tak, jak ja – masz sentyment do polskiego morza, znów obierzesz ten znany kierunek.

Czy będziesz żałować?

Kąty Rybackie są jedną z niekomercyjnych miejscowości. Jak się uprzesz, znajdziesz dziewicze skrawki piasku, ale nie zabraknie też zatłoczonych miejsc zwłaszcza tam, gdzie turystów dowozi plażowóz. Jeśli małe dzieci ci nie jęczą, wybierzesz spacer przez las, a tam możesz natknąć się nie tylko na jagody, ale także na jelenia.

W okolicy jest sporo atrakcji – muzeum w Sztutowie, Dino Park w pobliskim Malborku, rejs do Fromborka czy latarnia morska w Krynicy. Natomiast w samej miejscowości nie ma nawet apteki… Tylko czekać, kiedy Kąty Rybackie się skomercjalizują i zaczną tu wyrastać różnej maści usługi, póki co spokój, cisza i te same twarze mijane w drodze na plażę, czyli punktu strategicznego koło kościoła, z którego ruszają plażowozy.

Kwatery są wyjęte żywcem z poprzedniego ustroju, nie licząc snobistycznych apartamentów, w których boisz się zostawić dzieci samopas, bo jeszcze coś zachlapią.

Polskie plaże wydeptałam już z każdej możliwej strony, chyba przyszedł czas na zmiany…

IMGP0371

IMGP0467IMGP0440IMGP0928IMGP0881Marta Szyszko

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments