Takeitizi.pl

kobiece slow life

rozczarowanie
rozwój osobisty

Rozczarowanie jest po to, by uświadomić czego ci brakuje

Nie trać czasu na żałowanie przeszłości, ona już się wydarzyła, wszystko było po coś. Skup się na tym, co przed tobą. Niewybaczalne jest niewyciąganie wniosków ze swoich błędów i robienie wciąż tego samego, oczekując innych rezultatów. Popełniłaś błąd? Energię przeznacz na poprawę sytuacji, nie na rozpamiętywanie.

Dyskomfort, rozczarowanie są po to, by uświadomić, czego ci brakuje. Czasami największym błędem jest bierność. Z niej nie może wyniknąć nic nowego. Zrzucanie odpowiedzialności za swoje życie na innych ludzi, rzekome ograniczenia, które na nas nakładają, to popularna wymówka:

„Dominujący partner jest atrakcyjny dla osób, które nie chcą, nie potrafią lub boją się decydować o własnym życiu. Wolą powierzyć je komuś, kto powie, w którą stronę mają iść, i kto ochroni je przed nieznaną wolnością. Osoby te często skarżą się swoim bliskim, opowiadając, do czego by doszły i kim by zostały, gdyby nie on. Usprawiedliwiają w ten sposób oraz maskują same przed sobą własną bierność.”

Zrzucasz winę za własne niepowodzenia na zewnętrzne okoliczności: trudne dzieciństwo, obowiązki rodzicielskie, kiepską sytuację finansową..? Dopóki to robisz, nic się nie zmieni.

Zamiast narzekać na ciemność, zapal małą świeczkę. Od podjęcia decyzji, że chcesz coś zmienić, do obudzenia się w nowej, wymarzonej rzeczywistości może minąć kilka lat. Jeśli dziś zrobisz pierwszy krok, jesteś o ten krok bliższa do celu. Jak będzie wyglądać twoje życie za 5 lat, jeśli dziś się nie odważysz?

„Podejmuj wyzwania i angażuj się w realizację celów, które leżą w zasięgu twoich możliwości. Widząc, że nie masz żadnego wpływu na sytuację, nie wikłaj się w nią. Dobrze jest wiedzieć, kiedy warto wytężać siły, a kiedy je oszczędzać.”

Jeśli nie zaczniesz żyć w zgodzie z sobą, stracisz energię na popisywanie się przed innymi i wypełnianie cudzych oczekiwań. Zewnętrzne okoliczności i przypadek będą decydować o twoim położeniu. Marna szansa, że doświadczysz wtedy pełni szczęścia i samorealizacji, bo odpowiedzi na pytania: co dla mnie ważne?, jak chcę spędzić życie?, możesz odnaleźć w sobie. Nikt nie jest w twojej skórze, nikt inny nie wie, co dla ciebie dobre. Inni mogą popierać lub negować twoje wybory, ale im bardziej spójna jesteś z tym, co wybrałaś, tym mniejsze znaczenie ma hałas opinii.

Warto mieć cele, nie marzenia. Jeśli na czymś ci zależy, zacznij to realizować.

Marta Szyszko

na podstawie:

rozczarowanie

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments