Takeitizi.pl

kobiece slow life

przypadek? nie sądzę
rozwój osobisty

Przypadek? Nie sądzę

W życiu nic nie jest kwestią przypadku, a brak decyzji o zmianie to też decyzja: o pozostaniu w dawnych ramach, godzeniu się na wymięte okoliczności.

Kiedy działamy, otwieramy się na nowe możliwości – poznajemy ludzi, próbujemy zawodowych wyzwań, nawet jeśli pierwszą myślą jest – a po co mi to?, pewnie i tak nic z tego, nie uda się znaleźć osoby gotowej zainwestować w mój produkt, nic nie ma w życiu za darmo.

Z pewnością nie za darmo, ale to co masz w życiu, jest efektem Twoich myśli, działań, przekonań lub wszystkiego, czego nie zrobiłaś, choć mogłaś. Jeśli masz pomysł na biznes, spróbuj znaleźć trzy osoby, gotowe zainwestować w Twoją usługę, to wystarczający sygnał, że warto dać temu szansę.

Pomyśl, od tej pory jesteś wolna – od cudzej krytyki, bo lubisz siebie i nie zamierzasz brać jej do siebie lub tracić cennej energii na udowadnianie światu, jak bardzo się myli co do Ciebie. Widziałam ostatnio mem – silnym ludziom, którzy nikogo nie potrzebują, inni są potrzebni do tego, by nieustannie okazywać im, jak bardzo są samowystarczalni. Moim zdaniem nie ma nic złego w tym, że od kogoś zależymy, o ile wybrałyśmy odpowiednie osoby. Jeśli nie, to wspaniała umiejętność umieć zatroszczyć się samemu o siebie, nie być skazanym na toksyczne układy.

To ważne kim się otaczasz. Moje osiągnięcia zawodowe są wynikiem przebłysku wiary kobiet, które widziały we mnie potencjał i uwolniły go, wśród wszystkich głosów na nie, wśród jedynie słusznej wizji sukcesu – sukcesem jest wychodzić do ludzi, siedzenie w domu jest dla nieprzystosowanych, normalnych inaczej.

Często słyszę – udało się jej, poszczęściło się, trafiło jak ślepej kurze ziarno.

A to ja podlewam swoje ziarenko szczęścia i równowagi na nowo każdego dnia. To ja podejmuję decyzje, które oddziałują na bliskie mi osoby i na mnie, to ja zamykam uszy na krytykę i niezrażona prę do przodu, podejmuję inicjatywę, szukam aż znajdę.

I choć nie wiem jaki będzie tej wędrówki finał, po drodze napawam się wiosenną wonią, ciepłym wiatrem i  bujnym rozkwitem.

Marta Szyszko

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments