Takeitizi.pl

kobiece slow life

przejmuj się, ale nie dłużej niż to konieczne
wellness

Przejmuj się, ale nie dłużej niż to konieczne

Nie przejmuj się… taka rada to niezły strzał w kolano, właśnie, że przejmuj się, złość się ile wlezie, wyrażaj swoje emocje, gdy ktoś nadepnął ci na odcisk, bo jeśli nie potrafisz być autentycznie wściekła, to Twoje uśmiechy też będą wyblakłe. Jednak postaraj się to zrobić w samotności, konfrontuj innych po głębszym przemyśleniu, gdy Twoje emocje już opadną, a może okaże się, że nie chcesz tracić więcej energii na analizę niefortunnej sytuacji?

Toksyczni ludzie wcale nie chcą dojść do porozumienia, zachowują się agresywnie i złośliwie, by czerpać korzyści ze smutku innych, by przejąć kontrolę nad naszym nastrojem. Dlatego chroń swoje szczęście przed toksycznymi ludźmi, pracując nad swoją reakcją, wyciszając negatywny strumień i wracając do równowagi w zaciszu własnych myśli. Obojętność na ataki jest najlepszą bronią, nawet jeśli w środku się gotujesz. Zaczepka to kamień rzucony w Ciebie, zrobisz unik i zajmiesz się tym, co dla Ciebie ważne, a może stracisz mnóstwo energii na rewanż?

Oto 7 prawd, które pozwolą szybciej uporać się z trudnymi emocjami po spotkaniach z toksycznymi ludźmi:

Wszystko, co cię irytuje i poszło nie po twojej myśli, jest po to, by nauczyć cię cierpliwości.

Każdy, kto próbuje Tobą zawładnąć jest po to, byś nauczyła się samodzielności i samowystarczalności.

Każdy, kto wywołuje Twoją złość jest po to, by nauczyć cię przebaczenia i współczucia. Czy nie należy współczuć osobom, które są na tyle nieszczęśliwe, że frustracja staje się ich jedynym domem?

Zanim poczujesz się przygnębiona z powodu czyjejś krytyki, spytaj siebie – czy to, co powiedział jest prawdą? Ludzie krytykujący innych to ci, którzy źle czują się sami z sobą. Nie pozwól się wciągnąć w bitwę na słowa, nic nikomu nie musisz udowadniać, poza samą sobą.

Wszystko, co zabiera Twoją energię jest po to, byś nauczyła się ją odzyskiwać.

Wszystko, czego nienawidzisz jest po to, byś nauczyła się bezwarunkowej miłości.

Wszystko, czego nie możesz kontrolować jest po to, byś odpuściła i zaufała, że przy szerszym spojrzeniu na sytuację, miało to swój sens.

Życie to w 10 % to, co nam się przytrafia, a w 90 % to, jak na to zareagujemy. To, jak szybko uporamy się z niekomfortową sytuacją, zależy tylko od nas. Jedno jest pewne, ulga w końcu przyjdzie. Gdy czujesz jak negatywne emocje próbują tobą zawładnąć, dopuść je, a następnie pomyśl o wszystkim, co dla ciebie ważne, podejmij decyzję, że nie chcesz tracić więcej energii na wampirów energetycznych, niż to konieczne. Wyciągnij wnioski. Odcinanie się od niektórych ludzi nie oznacza, że ich nienawidzisz, a jedynie, że siebie darzysz szacunkiem.

Marta Szyszko

foto: http://pixabay.com/

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments