Takeitizi.pl

kobiece slow life

skarpety
Rodzina

Pranie czyste i tanie

Częste pranie to czynność, której mając dziecko nie unikniesz. I choćbyś nie wiadomo jak się starała, dokupiła dodatkowy kosz na brudne ubrania i zaopatrzyła malucha w kilka par ubrań na zmianę, to i tak pralkę kilka razy w tygodniu uruchomić musisz. A że samą wodą do stanu ponownej używalności ubrań nie doprowadzisz, proszek zaczyna znikać w zatrważającym tempie. A wraz z kolejnym zakupionym opakowaniem, z portfela znikają też pieniądze. Może więc dasz się namówić, na zakup indyjskich orzechów piorących?

Z ich pomocą nie tylko upierzesz, ale też posprzątasz i zadbasz o siebie. A przy tym zaoszczędzisz, a o to przecież chodzi!

Orzechy piorące to tani i skuteczny sposób na pranie. Znajdująca się w ich składzie saponina to substancja piorąca, która ma cechy odtłuszczające, a w kontakcie z wodą wytwarza naturalną substancję mydlaną. Jest to delikatny, bo naturalny detergent, który nie wywołuje alergii, nawet u maluszków z bardzo delikatną i wrażliwą skórą. Nie niszczą ubrań, nie odbarwiają, nie zostawiają na ubraniach osadu, tak jak wiele proszków.

Dbają o intensywność koloru, jedynie w przypadku bielizny mogą powodować jej szarzenie. Ale na to oczywiście też jest sposób, w postaci nieocenionej sody oczyszczonej, dodanej do prania.

skarpety

Kosztują niewiele, za kilogram zapłacisz ok. 30-40 zł. To tyle co kilka kilogramów proszku? No tak, ale ten kilogram wystarczy ci na kilka długich miesięcy częstego prania. I nie tylko, bo z orzechów możesz też zrobić na przykład szampon do włosów, albo uniwersalny środek czyszczący.

Ugotuj 8-10 skorupek orzechów w 3 szklankach wody. Przelej do butelki przez bawełnianą szmatkę i gotowe. Umyj włosy i ciesz się ich połyskiem i miękkością. Przy okazji pozbądź się też łupieżu. Zmniejszając ilość wody dodanej do gotowania orzechów przygotuj sobie płyn do mycia ciała. W końcu saponina, to mydło.

Z tego samego wywaru, co szampon, przygotuj płyn do sprzątania łazienki, toalety, kuchni, mycia okien i auta. Przelej wywar do butelki ze spryskiwaczem, dosyp trochę kwasku cytrynowego i gotowe.

tekst: Olga Pietraszewska

właścicielka sklepu:

Eco-Kraina

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments