Takeitizi.pl

kobiece slow life

relaxation-1388228_1920
współpraca z partnerami bloga

Jak poprawnie ładować smartfona – przydatne wskazówki

Ładowanie baterii w smartfonie. Prosta rzecz, prawa? Wystarczy, że podłączymy się do gniazdka i podepniemy kabelek do telefonu. Mimo, że ta czynność wykonywana jest przez nas codziennie w sposób automatyczny, to wciąż wiele osób nieprawidłowo ładuje akumulator, co wpływa na szybkie spadki energii. Zamiast inwestować w kolejne powerbanki, warto zainteresować się tematem poprawnego ładowania smartfona.

Skutki nieprawidłowego ładowania

Zły sposób ładowania baterii może doprowadzić do znacznego zmniejszenia pojemności akumulatora bądź do jego całkowitego zniszczenia. W przypadku starszych modeli telefonów wadliwą baterię można w bardzo prosty sposób wyjąć i wymienić. Sytuacja nieco komplikuje się jednak w nowszych smartfonach, gdzie czołowi producenci coraz częściej decydują się na jednobryłową konstrukcję urządzenia. Wymiana akumulatora w takim telefonie wiąże się z koniecznością odwiedzenia serwisu. Sprawdź ofertę firmy wymien-szybke.pl, która oprócz wymiany akumulatorów oferuje m.in. serwis wyświetlaczy lub czyszczenia po zalaniu.

Lista popełnianych błędów jest bardzo duża

Czołowi producenci smartfonów w specyfikacjach na temat swoich urządzeń wspominają o 300-400 cyklach ładowania, po których akumulator zauważalnie powinien tracić na efektywności. Oto lista najpopularniejszych błędów, bezpośrednio wpływających na zmniejszenie liczby cykli oraz szybsze zużycie baterii.

  • Maksymalne naładowanie – z upływem czasu maksymalna pojemność akumulatora zmniejsza się. Chcąc wydłużyć jego żywotność, powinniśmy ładować telefon do 90%
  • Całkowite rozładowanie – chcąc zadbać o dobra kondycję naszej baterii, powinniśmy pilnować, aby ładowanie nastąpiło, gdy poziom akumulatora spadnie do 20-30%
  • Ładowanie indukcyjne – mimo, że jest to bardzo wygodny sposób ładowania, bo nie wymaga podłączenia żadnych kabli, to udowodniono naukowo, że bezprzewodowe ładowanie w sposób nadmierny nagrzewa akumulatory litowo-jonowe
  • Nieoryginalne akcesoria – staraj się korzystać z oryginalnych kabli i ładowarek, najlepiej tych dołączonych do zestawu. Wówczas możesz być pewny, że wszystko jest odpowiednio „zgrane” i telefon ładowany jest odpowiednim natężeniem prądu.

Jak ładować poprawnie?

Przede wszystkim musimy pamiętać, żeby telefon został podłączony do oryginalnej ładowarki, gdy poziom naładowania baterii spadnie do 20%, a odłączenie od zasilania powinno nastąpić maksymalnie przy 85-90%.

Akumulator należy ładować nie dłużej niż 2 godziny, a cały proces musi się odbyć w pomieszczeniach o temperaturze pokojowej, nieprzekraczającej 23 stopni. Jeśli posiadasz zapasowe akumulatory lub powerbanki, to nie pozostawiaj ich rozładowanych na dłuższy okres. Koniec końców może okazać się, że będą one niezdolne do kolejnych ładowań.

Prawidłowe ładowanie akumulatora w smartfonach znacznie wpływa na przedłużenie jego żywotności. To dobry sposób na oszczędność nie tylko czasu, zwykle poświęcanego na częste ładowanie, ale również pieniędzy, które pochłaniane są przez usługi serwisowe jednobryłowych urządzeń bez łatwego dostępu do baterii.

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments