Takeitizi.pl

kobiece slow life

grill_part13
Lifestyle współpraca z partnerami bloga

Party grill w dużym mieście? Gdzie je zorganizować i jak się przygotować

Wiosna już w pełnym rozkwicie więc sezon na grillowanie czas zacząć. Grillowanie jest niezwykle modne, lubimy grillować w ogrodzie i na działce. Niestety w dużych miastach znacznie trudniej o przestrzeń, gdzie można zorganizować takie spotkanie, szczególnie jeśli chcemy zaprosić większość ilość osób. Nie jest to jednak niemożliwe. Sprawdź propozycje, jak i gdzie przygotować grill party w mieście.

Grillowania na balkonie

Jeśli masz duży balkon lub taras, można się pokusić o przygotowanie na nim takiego przyjęcia. Ma to wiele zalet. Wszystko masz pod ręką, w kuchni możesz z łatwością przygotować różne sałatki i przekąski, nie musisz pakować toreb z jedzeniem ani martwić o sprzęt typu rozkładany stolik czy krzesełka. Wystarczy udekorować taras, zamarynować mięso i warzywa i czekać na gości. Jednak szykując się na takie przyjecie trzeba pomyśleć przede wszystkim o bezpieczeństwie. Choć nie ma zakazu na rozpalanie tradycyjnego grilla na balkonie, należy pamiętać, że nie wolno zostawiać go bez opieki, by nie doszło do zaprószenia ognia. W takiej sytuacji lepszym rozwiązaniem może się okazać grill gazowy lub elektryczny. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat sprawdź artykuł Grillowanie na tarasie jaki sprzęt wybrać.

Grill_part1 (2).jpg

Grill party w parku

Grill w parku lub nad brzegiem rzeki czy jeziora to doskonała opcja dla wszystkich, którzy nie mają własnej działki a nie chcą zakłócać spokoju sąsiadom. Tak jak w przypadku grillowania na tarasie, nie ma żadnego zakazu, jednak warto pamiętać o zachowaniu środków bezpieczeństwa, szczególnie w okresie kiedy jest bardzo sucho. By przyjęcie było udane, trzeba je odpowiednio zorganizować. Najlepiej wybrać miejsce gdzie są już ustawione stoły i ławki, jeśli nie ma takiej infrastruktury, możesz się zdecydować na grillowy piknik na kocyku. W takiej sytuacji wystarczy zabrać jedynie nieduży stolik, na którym ustawisz talerzyki, kubki, dodatki i przekąski. Potrzebne będą duże koce lub płachty, które rozłożysz na ziemi, warto również przygotować kilka miękkich, kolorowych poduszek. Dzięki temu Twoi goście będą czuli się komfortowo. Oczywiście nie wolno zapomnieć o wilgotnych chusteczkach do rąk, które przydadzą się do oczyszczenia dłoni nie tylko po posiłku, lecz również przed. Jak udekorować takie przyjęcie? Wybierz kolorową zastawę – kubeczki i talerzyki, najlepiej w barwach komponujących się z otaczającą zielenią. Dopasuj do nich również serwetki. Na gałęziach drzew można przymocować kolorowe balony. Jeśli impreza ma się przedłuży do późnego wieczora, doskonałym rozwiązaniem będą świecące kule zasilane na baterie, które możesz rozwiesić na drzewach.

Grill_part1 (1).jpg

Grill w ogrodzie lub na działce

Przydomowym ogródek lub działka to najlepsze miejsce na zorganizowanie imprezy. Przede wszystkim dla tego, że większość rzeczy to jego organizacji są pod ręką. Oczywiście nie oznacza, to że można zogromnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa a im jest suszej, tym jest większe niebezpieczeństwo zaprószenia ognia. Dlatego tak istotne jest dokładne jego wygaszenie, po zakończeniu imprezy.

A jak się do niej przygotować? Zacznij od znalezienia ciekawych pomysłów na dania z grilla. Pamiętaj, że nie zawsze musi to być standardowa kiełbasa, czy karkówka. Na Twoim gościom zasmakują warzywne szaszłyki z tofu, sałatka z grillowanym awokado, czy na lekką przekąskę grillowane owoce, takie jak banany czy ananasy.

Stół przybierz kwiatami i zielonymi gałązkami. Jeśli wiesz, że spotkanie się przedłuży do późnych godzin wieczornych ustaw na stole oraz wokół trawnika zamykane lampiony, w których po zmroku zapalisz świece. Stworzą one wspaniały letni nastrój.

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments