Takeitizi.pl

kobiece slow life

kawa rozpuszczalna
Lifestyle współpraca z partnerami bloga

Gdy pachnie kawa rozpuszczalna, to znaczy, że coś się dzieje

Gdy sąsiadka wpada z wypiekami na twarzy i pytam ją: kawa czy herbata? Gdy tata przynosi pączki i bierze wnuki na kolana. Albo gdy dzieci jeszcze śpią, a ja mogę w spokoju ją wypić-ciepłą. Kawa rozpuszczalna sprawdza się na szybko, gdy nie masz czasu bawić się w wymyślne latte z ekspresu. Zalewasz ją wrzątkiem, do tego cukier i mleko, i już dostajesz energii, by zdobywać dzień albo celebrować te momenty, gdy nie musisz niczego zdobywać. 

Gdy pachnie kawa rozpuszczalna, to znaczy, że coś się dzieje. Może realizujesz nowe zlecenie, może się uczysz, może ostatnia prosta przed tobą i zaraz kończysz pracę? Nawet jeśli dzieli cię od niej tylko kilka minut i świst czajnika, robisz ją dla siebie. Grzejesz o nią dłonie, spijasz piankę, leniwie mieszasz w niej cukier, a może siedzisz w poczekalni u dentysty i ktoś cię nią rozpieszcza, pytając, jak dzieci, choć jedyne o czym myślisz, to to, że tu ich nie ma?

Może masz zszargane nerwy po porannej przeprawie z dziećmi, może jest ci przykro, po tym jak twoje starania nie zostały docenione i inni zachowują się, jakby im się wszystko od ciebie należało, a nikt nawet nie pomyślał o tobie?

Kawa rozpuszczalna to pretekst, by się zatrzymać. Jeśli ktoś znowu zawraca ci głowę, odpowiedz:

-Nie teraz!-Kawę piję.

Choć przecież każdy wie, ile masz roboty i że „kawy cały dzień nie pijesz”.

Może czas zacząć?

Kawa rozpuszczalna -zdrowotne właściwości i dostępne smaki

Jakie są zalety kawy rozpuszczalnej? Nie zakrztusisz się fusami, jest też łagodniejsza i daje mniejszego kopa niż kawa mielona. Jest z nią też mniej zachodu i mniej sprzątania, nie potrzebujemy ekspresu, by ją przygotować, wystarczy wrzątek.

Kawa rozpuszczalna bogata jest w antyutleniacze, może zawierać ich nawet dwa razy więcej niż kawa ziarnista. Przeciwutleniacze zmniejszają ryzyko nowotworów, opóźniają procesy starzenia organizmu, w tym powstawania zmarszczek. Kawa rozpuszczalna jest też bogata w składniki mineralne: wapń, cynk magnez. Niestety kawa rozpuszczalna może utrudniać wchłanianie żelaza. Warto też zwrócić uwagę na skład konkretnego produktu, czy nie zawiera emulgatorów, barwników, utwardzonych olejów roślinnych, stabilizatorów. Tania rozpuszczalna i kawy w saszetkach typu instant mogą zawierać więcej sztucznych dodatków niż kawy, dlatego wybierz kawę rozpuszczalną dobrej jakości.

Kawa ziarnista zapewni większe pobudzenie, natomiast nie zawsze mamy pod ręką ekspres, kiedy jedziemy na wakacje, podczas remontu czy przeprowadzki stawiamy na wygodę. Espresso przygotujesz tylko na bazie kawy ziarnistej i przy użyciu ekspresu.

Historia powstania kawy rozpuszczalnej sięga 1938 roku, w czasie II Wojny Światowej dawano ją żołnierzom, produkt nosił nazwę Nescafe. Opracowali ją: Sartori Kato z Japonii, George Washington z Gwatemali i i David Strang pochodzący Nowej Zelandii. W 1930 roku w Brazylii pojawił się pomysł, by przechowywać nadprodukcję kawy i tak narodziło się Nescafe. Od tego momentu kawa rozpuszczalna zaczęła rozprzestrzeniać się w Europie. Dziś najbardziej popularna jest w Wielkiej Brytanii.

Kawa rozpuszczalna powstaje w procesie liofilizacji- jest suszona poprzez wymrożenie. Ziarna kawy najpierw są prażone, następnie mielone i parzone w dużych zbiornikach. Po otrzymaniu skoncentrowanego wywaru, poddaje się go filtracji, czyszczeniu i wreszcie suszeniu w temperaturze -40 stopni Celsjusza. Tak powstają granulki.

Możesz wybierać wśród licznych smaków i aromatów kaw rozpuszczalnych. Nescafe Creme to wybór dla osób, które cenią subtelny i delikatny, piankowy smak kawy, ale nie zależy im na silnym pobudzeniu. Można ją komponować z bitą śmietaną. To idealny wybór, by w towarzystwie lub samotnie celebrować spokojne popołudnie. Intensywny smak i aromat zapewni Nescafe Classic, która stanowi mieszankę arabiki i robusty. Do deserów sprawdzi się łagodna w smaku, piankowa kawa Jacobs Velvet. Delikatnie pobudza, ale przede wszystkim pozwala cieszyć się chwilą. Na jej bazie latem można przygotować pyszną kawę mrożoną.

Kawę rozpuszczalną kupisz wygodnie online, np. w sklepie internetowym bdsklep.pl, który jest partnerem dzisiejszego wpisu.

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments