Takeitizi.pl

kobiece slow life

energia do życia
wellness

Jak odetchnąć z ulgą i odzyskać energię do życia? 3 sposoby inspirowane Osho

Otaczaj się właściwymi ludźmi

Tu nie ma miejsce na hierarchię – ważna osoba, mniej ważna. Rodzina, współpracownik. Niech hierarchią doboru ludzi, stanie się twoje samopoczucie po spotkaniu z nimi.

„Czy kiedyś zauważyłeś? Z niektórymi ludźmi czujesz się bardzo żywotnie, oni tryskają energią. I ty nagle zaczynasz odczuwać to samo. Są i tacy ludzie… czujesz, że przytłacza cię nawet widok ich twarzy. Ich obecność jest wystarczającą trucizną. Chyba wlewają w ciebie coś, co cię truje.”

Pracuj z pasją

Unikaj pracodawcy lub zleceniodawcy, którzy zaniżają twoją wartość rynkową. Wtedy nawet zajęcie z pasją stanie się katorgą. Na początku przyjmuj tyle zleceń, które pozwolą ci się utrzymać, ale poszukuj perełek za dobre stawki, zgodne z twoimi pasjami, zainteresowaniami. Uważaj na osoby, które wzbudzają twój entuzjazm, rozniecają nadzieję na stałe zlecenie, a potem milczą, rezygnują bez podania przyczyny. Niech to cię nie zatrzymuje. Realizuj zróżnicowane cele, jeśli na jednym polu odniesiesz porażkę, masz jeszcze kilka wyjść awaryjnych. Jesteś zwycięzcą, dopóki poszukujesz, otwierasz się na nowe możliwości. W biznesie to nieuniknione.

„Osoba kontrolowana jest martwa. Wcale nie jest zdyscyplinowana; dyscyplina jest czymś zupełnie innym. Dyscyplina rodzi się w świadomości; poddawanie się kontroli jest wynikiem lęku. Ludzie wokół ciebie są od ciebie potężniejsi, mogą cię ukarać, mogą cię zniszczyć. Mają całą energię potrzebną, by kontrolować, niszczyć, tłumić.”

Hoduj pozytywne emocje

„Jaki jesteś dla siebie, taki będziesz w stosunku do innych. Jeśli kochasz siebie, będziesz kochał innych, jeśli jesteś łagodny dla siebie, będziesz łagodny dla innych.”

Akceptując siebie w pełni, przestajesz być zewnątrzsterowna. Ludzie przestają być ci niezbędni, jeśli możecie wymieniać pozytywną energię, lgniesz do nich w sposób naturalny, jeśli jest odwrotnie, wybierasz samotność. Ale ona przestaje doskwierać. Jest ciszą, spokojem, łykiem herbaty i spoglądaniem na widok za oknem. Jest zbawienna i perfekcyjna w swej prostocie.

Marta Szyszko

na podstawie:

„Miłość, wolność, samotność” Osho

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments