Takeitizi.pl

kobiece slow life

4 kroki, które odczarują siedzenie w domu z dzieckiem
wellness

Odczaruj siedzenie w domu z dzieckiem w 4 krokach

Wystarczy przestrzegać prostych zasad, wyrobić kilka nowych nawyków i zgrabnie opierać się stereotypom, by siedzenie w domu z dzieckiem stało się przygodą Twego życia, a nie epizodem, który chcesz jak najszybciej wymazać z pamięci i którego wstydzisz się przed światem i samą sobą.

Nie zabijaj życia towarzyskiego

Pierwsza zasada brzmi – przebywając na placach zabaw, nawijając nieustannie na jeden temat, poczujesz się wkrótce jak ktoś monotematyczny, kaszkowo – kupkowy. Dlatego znajdź w grafiku czas, który będzie bezwzględnie Twój, na przykład niedziela wieczór. Wyskocz na kawę z koleżanką lub na łyżwy, zaplanujcie wycieczkę krajoznawczą lub wpadnijcie na fajne wydarzenie. To nie musi polegać na wydawaniu kasy, sprawdź bezpłatne wydarzenia w Twoim mieście z przewodnikiem.

Nie zamykaj się w domu z dzieckiem

Po prostu tego nie rób, bo skończy się na tym, że będziesz gotować, sprzątać i się frustrować. Nie czyń porządku na chacie życiowym priorytetem, jeśli naładujesz się pozytywną energią, sprzątanie zrobisz w godzinę, przy okazji, a nie przebywając w domu, bałagan robisz gdzie indziej – w klubokawiarni, na placu zabaw, na lodowisku. Nie ma nic gorszego niż znudzone dziecko, no chyba że znudzona mama.

W domu też można się rozwijać

Przeglądaj oferty bezpłatnych webinariów, szkoleń online, wypożycz biografię inspirującej postaci, która osiągnęła sukces, zbudowała biznesowe imperium, a była mamą. Co takiego zrobiła, że jest tam gdzie jest? Zainspiruj się.

Pracuj

Pracuj, tak po prostu. Zdalnie z domu, bez żadnego uszczerbku na rodzicielstwie bliskości i rodzinnych powinnościach. Przeglądaj blogi biznesowe, gdzie znajdziesz pomysły na pracę w domu i wysyłaj CV. Zacznij od zajęcia kiepsko płatnego, nawet od wolontariatu, o ile zaowocuje to cennym wpisem do CV i przybliży Cię do zajęcia marzeń.

Marta Szyszko

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments