Takeitizi.pl

kobiece slow life

Bez tytułu
Lifestyle współpraca z partnerami bloga

Niektóre doświadczenia działają na zasadzie kontrastu, wiesz, czego już nie chcesz powtarzać

Zapewne dyskomfort budzą w tobie te momenty, gdy nie możesz być do końca sobą. Gdy doskwiera ci uczucie bezpowrotnie straconego czasu. Gdy robisz zawodowo to, co daje ci pieniądze, ale nie daje satysfakcji, gdy przebierasz się do pracy, bo już wypada być poważnym i zorganizowanym, choć w twej duszy gra muzyka, kreatywność, którą chcesz wyrazić całą sobą, tylko martwisz się, że stracisz akceptację i grunt pod nogami. Twoje życie mija, ale nie dzieje się w nim nic znaczącego.

Każde doświadczenie się liczy, każde wnosi wartość w Twoje życie. Niektóre działają na zasadzie kontrastu, wiesz, czego już nie chcesz powtarzać, wiesz, co nie działa. Wiesz, że nie pasuje ci szara marynarka, a bluza z kapturem jest w sam raz.

„Jeśli spojrzysz na swoje życie, to dostrzeżesz w nim zarówno chwile, w których coś Ci się udawało, osiągałeś zamierzone cele, jak i te, w których było dokładnie odwrotnie. Skupmy się przez chwilę na różnicy między nimi. Otóż sam fakt dostrzeżenia różnicy jest kluczowy, bo pozwala Ci na podejmowanie takich działań, które umożliwiają Ci powtarzanie sukcesów zamiast porażek.” Mateusz Grzesiak

Nie chcesz robić niedzielnego obiadku, ale rodzina równa się zobowiązania. Są inne możliwości. Ktoś inny może zrobić obiad. Jeśli chcesz lubić swoje życie, musisz swój czas spędzać na tym, co przybliża cię do tego, niekoniecznie na tym, co sprawdzone przez ciebie i akceptowalne przez innych. Nie możesz robić tego nieśmiało, gdy już oporządzisz domowników, ale całą sobą. Nie po godzinach, ale pełnoetatowo. Po nocach albo bladym świtem, jeśli trzeba.

To ważne, by odkryć, w jakich chwilach czujesz flow:

„To stan, w którym nie myślisz, co nastąpi za chwilę, ale bezpośrednio reagujesz na tu i teraz.” Mateusz Grzesiak

To chwile „Kiedy nie kierowałeś się stratą czy zyskiem” (Mateusz Grzesiak), ale paradoksalnie przychodził największy zwrot, bo wszystko niespodziewanie układało się w zgrabną całość. To stan, w którym byłaś gotowa podjąć wszelkie ryzyko wraz z konsekwencjami i z wypiekami na twarzy. I było warto!

„Musisz przemyśleć, w jakich sytuacjach nie masz potrzeby planowania, zastanawiania się, rozruchu, tylko od razu podejmujesz działanie.” Mateusz Grzesiak

Spontaniczność musi wygrać z kontrolą. Ryzyko z poczuciem odpowiedzialności i skłonnością do bezpiecznej stagnacji. Uleganie sobie z uleganiem innym. To oznacza, że czasem trzeba porzucić to, czego oczekują inni. W jakich rolach nas widzą, jak oczekują byśmy się ubierali, zachowywali, z kim spędzali czas.

„Musisz wiedzieć nie tylko, co musisz zrobić, by to osiągnąć, ale też czego nie powinieneś robić.” Mateusz Grzesiak

Czasem trudno postawić na swoje pomysły. Bo jak pozwolić, by to od nich zależało nasze życie? Czy nie lepiej wybrać to, co sprawdzone i potwierdzone? Bierne spełnianie cudzych oczekiwań, to jak granie małej dziewczynki, która zrobi wszystko, byle tata się nie wkurzył. Tylko, że już nie jesteś dzieckiem.

Ubrania sportowe dla kobiet odważnych, freelancerek, które mają odwagę zawodowo być sobą, a czas prywatny spędzać aktywnie znajdziesz na femistories.com.

Marta Szyszko

cytaty z:

success and change

wpis we współpracy z femistories.com

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments