Takeitizi.pl

kobiece slow life

niech ona lepiej zajmie się domem
Relacje

Niech ona lepiej zajmie się domem

Jak reaguje wychowany w duchu patriarchatu facet na wieść, że jego żona nie chce dłużej zajmować się domem, niezależnie od poziomu odczuwanej frustracji i upokorzenia? Przekonuje, że każde zajęcie zarobkowe jest poniżej jej kwalifikacji, że on decyduje o tym, co ona robi.

Zajmowanie się za pieniądze cudzym dzieckiem jest poniżej jej godności, ale zajmowanie własnymi bez żadnego wynagrodzenia, ani prawa do emerytury, to już zajęcie marzeń? Czego boi się mężczyzna i czy jego lęki powinny odgrywać główną rolę w decyzji kobiety na temat jej życia zawodowego?

Co zrobi kobieta, jeśli z jakiegoś powodu jej mąż nie będzie mógł zarabiać, straci pracę i będzie miał problemy ze znalezieniem nowej, albo w przypływie kryzysu wieku średniego znajdzie sobie młodszą?

To są powody, dla których kobieta powinna na poważnie pomyśleć o własnej niezależności. Mężczyzna, który zachowuje się jak wróg, jak ktoś postawiony wyżej w hierarchii, może ją zarzucać pierścionkami z brylantami, odpalić Ferrari do rozwożenia dzieci po placówkach i biegania po salonach kosmetycznych, ale nie zgodzi się na to, by kalała zadbane dłonie zarabianiem, by siły finansowe w jakikolwiek sposób się wyrównały.

 Czy to kwestia wychowania w duchu patriarchatu, a może kompleksy? Może ten sam facet w pracy musi kajać się przed wrednym szefem, by w domu na kimś odreagować? A może boi się, że z własnego wyboru kobieta nie będzie chciała z nim być, a dopóki jest od niego zależna, nie piśnie słówkiem jak jej źle?

Nie mam nic do mężczyzn, zwłaszcza takich, którzy szanują swoje żony, a nie traktują jak własność. Nikt nie zadba o kobietę, jeśli ona sama tego nie zrobi. I niech dzieci skaczą jej po plecach, gdy rozsyła CV, niech tuli je w ramionach, gdy uczestniczy w szkoleniu online, niech się pranie brudne przelewa z kosza, a podłoga lepi od paru dni. Niech ona stanie na nogi, a on skończy zgrywać ważniaka.

Marta Szyszko

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments