Takeitizi.pl

kobiece slow life

narcyzm jest w cenie
rozwój osobisty

Narcyzm jest w cenie?

Jesteś zapatrzony w siebie, przekonany o swoich możliwościach, nieprzeciętności i wysokiej cenie oferowanych usług? Świetnie, prawdopodobnie zajdziesz o wiele dalej, niż osoba, która dała się zahukać nauczycielom, szefowi i prozie życia.

Wiara w siebie czyni cuda

Czemu większość osób nawet nie spróbuje żyć w sposób, który choć trochę przybliży je do szczęścia i życiowej satysfakcji? Bo nie może przekroczyć etapu zbierania sił do zmierzenia się z wyzwaniem, a lęk przed porażką i tym, co powiedzą inni blokuje je na tyle, że zamiast energię ładować w biznes plan, tworzą plan wymówek na każdą porę tygodnia i roku. Nie to co narcyz. On błyszczy, jest diamentem, a jeśli coś nie poszło po jego myśli, zwyczajnie nieoszlifowanym, ale do zrobienia.

Skóra, fura i komóra, żartujesz?

Narcyz to często hipster. Jak wszyscy noszą garniaka od Gabbany, on prezentuje się w zmechaconym swetrze, Ray Bany są dla plebsu, bo za bardzo je wylansował. Mówimy o ciuchach, ale jak się to ma do życiowego sukcesu? Narcyz nie płynie z mainstreamem i nie obchodzi go opinia kogokolwiek, chyba że będzie to własne odbicie w lustrze. Żadni malkontenci nie mają szans odwieźć go od powziętych postanowień, zgodnie z powiedzeniem – psy szczekają, karawana jedzie dalej.

Jest wyjątkowy i bloguje o tym

Narcyz ma wewnętrzne i niezłomne przekonanie, że jest wyjątkowy i bloguje o tym. Łaknie lajków, sharów i commentów, bo nawet najmniejsze uznanie ze strony innych, utwierdza go w przekonaniu, no przecież się nie mylę, nie ma drugiego takiego, jak ja. Nie wiedzieć kiedy, blog zdobywa czytelników, a reklamodawcy aż piszczą, żeby uszczknąć odrobinę powierzchni reklamowej. To było takie proste do przewidzenia.

Za taką stawkę, to on maila nie otwiera

Narcyz nie będzie koniem zaprzęgowym, żeby jakaś agencja nabijała kabzę na jego podwykonawstwu. To on znajdzie podwykonawców i ustali stawki stosowne do rozbuchanego ego. Proponuj odpowiednią liczbę zer na końcu, albo nie zawracaj głowy. Narcyz zna swoją cenę i klient wkrótce też się o niej przekona.

Marta Szyszko

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments