Takeitizi.pl

kobiece slow life

Podróże

Kiedy mętlik w głowie, wystarczy popatrzeć na góry – Świeradów Zdrój na każdą pogodę

W pustych hotelach niektórzy rozgrywają podwójne życie. Tu nie trzeba się ukrywać ani hamować. Apetyt dopisuje. Przyjeżdżasz z mętlikiem w głowie, wystarczy jedno spojrzenie na góry, kilka promieni słońca na twarzy i wszystko nabiera odpowiedniej perspektywy.

Ucieczka od codzienności? Może. Prawdziwą sztuką jest stworzyć życie, od którego nie potrzebujemy urlopu. Jeśli to się nie uda, żyjemy od urlopu do urlopu.

Najchętniej nie wychodziłabyś z hotelu i spędzała popołudnia w przestronnym łożu, albo na biczach w jacuzzi, ale nie ma tak dobrze! Szkoda widoków.

IMGP3522

Desery w pucharkach pierwszego dnia cieszą oczy, ale po kilku sprawdza się uwaga kelnerki – wszystko się przejada. Uciekasz od codziennej rutyny, by za nią zatęsknić, by docenić.

Przekonujesz się, że luksusy szczęścia nie dają. Być może czekasz ze szczęściem do momentu, aż spędzisz tydzień w SPA. Po fakcie okazuje się, że przyjemność i satysfakcję nieodmiennie sprawiają proste rzeczy – dobra książka, nastrojowe popołudnie i to, że masz z kim wymienić się wrażeniami.

Odpoczynek jest sztuką. Bo jak chcesz na maksa wykorzystać krótki urlop, to zamiast się nim delektować, masz w głowie, że można było lepiej spędzić ten czas. Paradoks. Na co dzień gonisz i na urlopie gonisz, by nic nie przegapić, by się nachapać.

„Przestańmy tak usilnie starać się być lepszymi i osiągać więcej. To kim jesteśmy, jest wystarczająco dobre na dzisiaj.” Beattie Melody

IMGP3633

Gdzieś w połowie wyjazdu nabierasz odwagi, po śniadaniu wracasz do pokoju hotelowego, włączasz dzieciom bajki, a sama… oddajesz się relaksowi. Bo nie ma sensu wracać bardziej zmęczonym z urlopu, niż się przyjechało.

„Nie pędź tak, idąc do przodu. Nie ma potrzeby się tak spieszyć, nie uciekaj przed samym sobą. Pozwól, by uczucia popłynęły – oddychaj. Idź do przodu, nie spiesząc się.” Melody Beattie

Marta Szyszko

 IMGP3607

IMGP3640

IMGP3668

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments