Takeitizi.pl

kobiece slow life

girl-in-bed-2004771_1920
wellness współpraca z partnerami bloga

Materac odpowiedni dla problemów z kręgosłupem – jaki wybrać?

Problemów z kręgosłupem nie wolno lekceważyć. Wielu Polaków cierpi na przewlekłe bóle krzyża. Na dolegliwości pleców narzekają też coraz młodsze osoby. Noszenie nieproporcjonalnych do swojej wagi ciężarów, nieprawidłowa pozycja siedząca, podeszły wiek. Niezależnie od przyczyny, dajmy plecom odpocząć, gdy tylko mamy okazję. Dobrym i zapobiegawczym środkiem jest odpowiedni materac dla problemów z kręgosłupem.

Źle dobrany materac – zagrożenie dla zdrowia

W łóżku spędzamy średnio 7-8 godzin w ciągu doby, dlatego tak ważne jest, by położyć się na dopasowanym materacu, rozluźniającym mięsnie i pozwalającym zachować naturalną pozycję kręgosłupa. Źle dobrany materac nie tylko przekłada się na gorszą jakość snu, ale również może przyczynić się do problemów z hiperlordozą. Czym jest ta choroba? W skrócie to nadmierne wygięcie kręgosłupa w nienaturalnej pozycji. Jest dość groźne, ponieważ może prowadzić do powikłań i ograniczenia sprawności ruchowej. Rozwiązaniem może być ergonomiczny materac dobrany do wagi i budowa ciała. W Centrum Materacy znajdziemy szeroki wybór modeli dopasowanych do indywidualnych potrzeb.

Materace z pianki dla problemów z kręgosłupów

Jest to zdecydowanie najbardziej odpowiedni materac dla problemów z kręgosłupem. Wysokiej jakości pianka zapamiętuje kształt i dostosowuje się do użytkownika, w zależności od pozycji, jaką przybiera w trakcie snu. Na rynku mamy materace z pianką wysokoelastyczną lub termoelstyczną o różnej gęstości. Dobrze wykonana pianka redukuje nacisk na kręgosłup – w efekcie podczas snu nie przewracamy się z boku na bok, śpimy głęboko. Materac odpowiedni dla problemów z kręgosłupem powinien pozwalać na swobodne zapadanie się odcinka lędźwiowego pleców i podpierać pozostałe części pleców. Tylko taki sposób ułożenia zapewnia komfortowy odpoczynek.

Materace z wkładem kokosowym antyalergiczne

Ten rodzaj materacy świetnie sprawdza się w przypadku bólów kręgosłupa. Polecany jest też osobom o większej wadze, z nadwagą oraz zwolennikom twardego podłoża. Ze względu na wkład kokosowy są wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Ponadto kokos posiada silne właściwości antyalergiczne i bakteriobójcze. Wkład kokosowy zapewnia właściwa cyrkulację powietrza i dzięki temu podczas snu nie pocimy się i śpimy lepiej. Za opcją przemawia również fakt, że wkład kokosowy o wiele lepiej niż inne materiały, wchłania i oddaje wilgoć. Nie musimy obawiać się o rozwój bakterii na materacu.

Materace lateksowe z syntetycznej gumy

odpowiednie dla problemów z kręgosłupem, ponieważ zachowują się podobnie do piankowych. Lateks dopasowuje się do sylwetki, a materac zapamiętuje kształt ciała. Na rynku mamy dostępne materace z gumy naturalnej bądź syntetycznej. Materace lateksowe należą do grupy twardych, dlatego rekomenduje się je jedynie osobom uwielbiającym naprawdę twarde podłoże. Budowa materaca lateksowego umożliwia podparcie kręgosłupa na całej długości, co skutecznie przeciwdziała hiprelordozie.

Unikaj materacy sprężynowych, cierpiąc na problemy z kręgosłupem

Najbardziej niebezpieczne dla osób z silnymi bólami pleców są materace sprężynowe. Dlaczego tak się dzieje? Wszystko za sprawą ich budowy. Głównym problemem jest brak właściwego podparcia w kluczowych miejscach, dla zmęczonego kręgosłupa. Brak ergonomii to czynnik wystawiający plecy na przeciążenie i w efekcie pogłębiający schorzenie. I choć dają stabilne podparcie, to uniemożliwiają pełne rozluźnienie. W zależności od ceny różnią się liczbą sprężyn i materiałem pokrywającym.

Jeśli, mimo to jesteśmy przyzwyczajeni do materacy sprężynowych i chcemy tylko taki, wówczas rekomenduje się wyłącznie takie z dodatkową pianką wysokoelastyczną i termoelstyczną. Pozwala to na utrzymanie naturalnej pozycji kręgosłupa.

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments