Takeitizi.pl

kobiece slow life

flaxseed
Zdrowie

Korzeń prawoślazu i siemię lniane w walce z uporczywym kaszlem

Lekarze w przypadku uporczywego kaszlu, towarzyszącego zapaleniu krtani, poprzedzającego zapalenie oskrzeli lub płuc, sięgają po sterydy i antybiotyki. Tymczasem można w porę wyplenić inwazję na płuca i oskrzela metodami naturalnymi, a z poważnych i niestety obfitujących w skutki uboczne lekarstw, korzystać, gdy nie pozostaje już nic innego.

Korzeń prawoślazu to wydatek rzędu kilku złotych, w dobrych aptekach dostaniemy go w postaci sproszkowanej. Jakie właściwości ma to niepozorne zioło?

Prawoślaz wykazuje właściwości:

-wykrztuśne

-odżywcze

-łagodzi stany zapalne

-ściąga i tonizuje, dlatego może też być stosowany zewnętrznie na trudno gojące się rany

-regeneruje uszkodzone tkanki

Prawoślaz przyniesie ulgę podczas zapalenia krtani, zapalenia oskrzeli oraz podczas kaszlu innego pochodzenia.

Jak stosować?

Dzieci powyżej 12 roku życia i dorośli powinni namoczyć 1 łyżkę sproszkowanego korzenia prawoślazu w szklance letniej wody i pozostawić na 1-2 godziny. Po tym czasie zagotować, pozostawić do ostygnięcia i odcedzić. Dawka dzienna to 3 szklanki świeżo przygotowanego odwaru. Odwar można posłodzić miodem, ksylitolem i dolać soku malinowego, by przeszedł przez gardło wybrednemu konsumentowi.

Do pary z prawoślazem, wspaniale sprawdzi się siemię lniane, które znane jest bardziej z leczenia dolegliwości żołądkowych. Mało osób zdaje sobie sprawę, że nasiona siemienia przynoszą ulgę w trakcie kaszlu.

Właściwości siemienia lnianego:

-wykrztuśne

-zmiękczające

-odżywcze

-wzmacnia tkankę płuc

-przyspiesza gojenie się błon płucnych

-zawiera naturalne proteiny i wapń

Siemię lniane sprawdzi się podczas chronicznej, zwyrodnieniowej choroby płuc, astmy, a także przewlekłego zapalenia oskrzeli. Można podawać już małym dzieciom.

Jak stosować?

Podawać sproszkowane siemię lniane na łyżce miodu, kilka razy dziennie. Można dodać do placków, ciasta i posypywać posiłki.

Marta Szyszko

Przeczytaj także: Naturalne sposoby na kaszel

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments