Takeitizi.pl

kobiece slow life

korzeń maca
Zdrowie

Korzeń Maca – naturalny suplement dla aktywnych kobiet

Na szczytach Andów, w czystych terenach Peru i Boliwii rośnie niezwykły korzeń, którego właściwości doceniali już Inkowie, spożywając go tuż przed walkami. Dzięki swym unikalnym właściwościom roślina dodaje energii, poprawia refleks, wzmacnia wytrzymałość mięśni, nic dziwnego NASA dodało Macę do listy produktów przeznaczonych dla kosmonautów. Ale korzeń Maca zaleca się przede wszystkim kobietom, które prowadzą aktywny tryb życia.

Unikalny skład
Suplement diety Maca zawiera witaminy z grupy B, kwasy tłuszczowe i minerały, dlatego ma bardzo szerokie zastosowanie – przeciwdziała anemii, wzmacnia organizm w okresie rekonwalescencji, ale też przeciwdziała wypadaniu włosów i łamliwości paznokci.

Maca to prawdziwy sprzymierzeniec kobiet – reguluje układ hormonalny, dlatego powinny wzbogacić go o dietę kobiety, które mają nieregularne miesiączki. Maca przynosi ulgę w objawach menopauzy. Jego właściwości odkryli także mężczyźni, którzy mogą zastąpić białkowe odżywki zdrowym suplementem Maca i zadbać o odpowiednią rzeźbę.

Koncentracja, dobry nastrój, jasność umysłu

Korzeń Maca nie tylko wzmacnia organizm, ale słynie z dobroczynnego działania na układ nerwowy – poprawia koncentrację, zapamiętywanie, pozytywnie wpływa też na nastrój. Nie tylko jest antidotum na depresję, ale też bezsenność.

 W łóżku, Maca pełni rolę afrodyzjaku, a u mężczyzn podnosi libido, sprzyja też płodności.

Mimo tak szerokiego zastosowania, nie wykazuje skutków ubocznych. Z drugiej strony, ze względu na silne działanie, zaleca się wprowadzać suplement stopniowo- od łyżeczki sproszkowanego specyfiku.

Jak spożywać?

Korzeń maca traci lecznicze właściwości w gorącej wodzie, dlatego można posypywać nim dania, urozmaicić koktajl lub stosować jako zamiennik mąki. Korzeń można też zjadać w formie warzywa – dodać do sałatki. Maca ma słodki, korzenny smak, dlatego urozmaici smak czekolady lub herbaty (odpowiednio przestudzonych).

200 gram tego specyfiku to koszt aż 69 złotych, na szczęście nie zaleca się przekraczania ilości 1 łyżeczki od herbaty sproszkowanej Macy/ dziennie.

Marta Szyszko

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments