Takeitizi.pl

kobiece slow life

haft.com.pl
Lifestyle współpraca z partnerami bloga

Jak kolory oddziałują na nastrój? Wybierz idealne firanki do każdego pomieszczenia

Nawet minimalista potrzebuje zasłon i firanek, by nie dzielić się swoją prywatnością z sąsiadami. Do aranżacji okien wypróbowałam już żaluzje, które były niekomfortowe w odkurzaniu, rolety, na których dzieci szybko zostawiły ślady rączek oraz pierwsze rysunki, więc szybko nadawały się do wymiany, dziś w moim mieszkaniu królują firanki i zasłony. 

Firanki kojarzą się z bielą i koronkowymi haftami, ale możesz też wybierać wśród kolorowych materiałów. W różnych pomieszczeniach sprawdzą się inne tonacje.

Żywa zieleń w salonie

Z jednej strony energetyzuje, z drugiej przynosi ulgę, ponadto odpręża, pozwala zachować równowagę. Dlatego sprawdzi się u freelancerów, które salon traktują raz jako biuro, a innym razem jako miejsce odpoczynku.

Energetyzująca pomarańcz, optymistyczny żółty oraz szlachetny złoty do kuchni

Tu rozgrywa się poranek, dlatego warto postawić na najbardziej energetyzujące barwy firanek – żółty, pomarańczowy i złoty.

Żółty to kolor optymistów, poprawia nastrój, dodaje pewności siebie, inspiruje do działania, ponadto poprawia pamięć i koncentrację.

Z kolei pomarańczowy dodaje otuchy, stwarza poczucie bezpieczeństwa, wyzwala radość, jest najcieplejszym kolorem.

Złoty pobudza do działania, dodaje odwagi i pewności siebie, jednocześnie jest elegancki i stonowany. Łagodzi również lęki i pobudza kreatywne myślenie.

haft.com.pl
haft.com.pl

Szarości i błękity w sypialni

Szary kolor ułatwia zasypianie, ponieważ ma właściwości wyciszające i uspokajające. W nadmiarze może wywołać smutek, dlatego możesz przełamać go niebieskim, który jako chłodny kolor relaksuje i odpręża, ale też wprowadza w stan spokoju.

haft.com.pl
haft.com.pl
haft.com.pl
haft.com.pl

Ciepłe kolory w pokoju dziecięcym

Pierwszą zasadą doboru firanek dla dzieci jest motyw bajkowy. Wszelkie trapezy mogą powodować koszmary, wieczorne światło tworzy na ścianach rozmaite wzory, które wprowadzają dzieci w stan niepokoju. Postaw na ciepłe kolory i przyjazne hafty.

haft.com.pl
haft.com.pl

Firanki i zasłony są łatwe w utrzymaniu, ponadto nowe firanki potrafią odmienić klimat wnętrza.

Wpis powstał we współpracy z http://www.haft.com.pl/

Haft to polski producenta firanek, którego wyróżnia wieloletnia tradycja dziewiarska. Subtelne, eleganckie, minimalistyczne wzory stworzą niepowtarzalny klimat w twoim domu. Firanki wykonane z niewymagających prasowania lub łatwych w prasowaniu, odpornych na zabrudzenia materiałów, które zachowują kolor przez lata.

Marta Szyszko

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments