Takeitizi.pl

kobiece slow life

idealne matki
Relacje

Kobiece poczucie nieadekwatności

Gdy patrzy się na te wszystkie roześmiane mamy, prowadzące inspirujące życie z dzieckiem na kolanie, niezamykające się w czterech ścianach, niepoświęcające dla rodziny, nierezygnujące z siebie i realizujące swoje pasje, można odczuć dotkliwe wrażenie nieadekwatności.

One zawsze mają energię do aktywnej zabawy z dzieckiem, nigdy się nie złoszczą, nie bywają przygnębione, nie miewają wątpliwości i dylematów. Na światło dzienne nie wyciąga się trudnych emocji, kryzysów w związku, znudzenia towarzystwem dziecka i potrzeby egoizmu, w którym nikt nie będzie przeszkadzał, a już na pewno nie dziecko plączące się pod nogami.

Opowiadają o swojej wspaniałości i porównują się z tymi przeciętnymi, popełniającymi masę błędów, kochającymi swoje dzieci inaczej – toksycznie, pospolicie.

Męczą mnie wojenki matek o to, która aktywniej spędza czas wolny ze swoim dzieckiem, o to, która może z góry patrzeć na drugą, bo pracuje, nawet o to, która przyrządza zdrowsze obiadki, nie mogę już słuchać tego, jak jedne kobiety wywyższają się nad drugie, jak przekonują do swojej życiowej ścieżki, jak chełpią się nie wiadomo czym pod publiczkę.

Są lepsze, bo nie chodzą w wymiętym dresie, są lepsze, bo codziennie układają z dzieckiem puzzle do wyrzygania i nigdy nie korzystają z dobrodziejstw medialnych nośników przekazu. Idealne matki, które we wszystkim jesteście najlepsze – zachowajcie ten niedościgniony blask dla swoich dzieci, zamiast wywyższać się w sieci.

Marta Szyszko

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments