Takeitizi.pl

kobiece slow life

juicing
Zdrowie

Juicing – zregeneruj organizm, zahamuj chorobę!

Dr Norman W. Walker – ojciec sokoterapii powiedział: nie ma na świecie takiej pigułki, która mogłaby dostarczyć niezbędnego pożywienia naszej krwi. Świeżo i odpowiednio wyciśnięte soki, stanowią najlepszy, żywy pokarm, jaki możemy dostarczyć naszemu organizmowi.” Jak picie świeżo wyciskanych soków wpływa na nasz organizm?

To najlepszy sposób na odżywienie organizmu, regenerację i przywrócenie mu stanu równowagi. Wypicie soku doda energii oraz wspomoże trawienie. Regularne stosowanie juicingu zapobiega chorobom przewlekłym, ale też może cofnąć wiele zdrowotnych dolegliwości.

Picie soków poprawia pracę jelit poprzez wydalenie z organizmu toksyn i bakterii oraz regenerację uszkodzonych tkanek.

Witaminy, minerały i pozostałe wartości odżywcze, zawarte w sokach, uruchamiają procesy samoleczenia organizmu, dzięki czemu zapobiegają chorobom serca, nowotworom i wielu innym chorobom przewlekłym, których źródłem jest często powiązany z niedoborami wartości odżywczych w organizmie.
Picie świeżo wyciskanych soków zapobiega rozwojowi i rozprzestrzenianiu się komórek nowotworowych w organizmie, dzięki obecności fitozwiązków i witamin.

„Świeże, surowe soki są skoncentrowaną dawką wszystkich składników odżywczych zawartych w warzywach i owocach – dlatego też, pozbawione dużej ilości błonnika (miąższu), są bardzo szybko przyswajane przez organizm.” – podaje portal Faktydlazdrowia.pl

Juicing jest też jednym z pozbawionych skutków ubocznych, takich jak efekt jojo, sposobem na pozbycie się nadwagi. Blasku i czystości nabiera też cera, poprawia się samopoczucie.

„Witaminy działają jak katalizatory, które mogą przyspieszyć procesy biochemiczne odpowiedzialne za przetrwanie i funkcjonowanie mózgu. (…) Dlatego też, niedobór witamin może niekiedy objawiać się depresją. Na szczęście jednak, jeśli taki niedobór zostaje uzupełniony przez suplementy lub picie soków, następuje odwrócenie takich objawów”- wyjaśnia dr Hyla Cass, autorka książki pt. ‚St. John’s Wort: Nature’s Blues Buster’, która obrazuje istotę odżywiania w utrzymaniu zdrowego stanu umysłu.” – podaje portal Faktydlazdrowia.pl

Marta Szyszko

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments