Takeitizi.pl

kobiece slow life

Capturefile: D:clientsAspectNX9G1548.CR2
CaptureSN: 253540.028233
Software: Capture One LE for Windows
współpraca z partnerami bloga

Czy języka angielskiego można uczyć się w każdym wieku?

Druga podróż poślubna, chęć oglądania filmów lub czytania książek w oryginale, potrzeba bliższego poznania odwiedzanego w wakacje kraju czy też zmiana pracy lub awans. Te powody najczęściej skłaniają osoby dorosłe do nauki bądź odświeżenia znajomości języka obcego. Obiegowa opinia głosi, że jest to znacznie trudniejsze niż w wieku szkolnym. Sprawdźmy, ile w tym prawdy. Jeśli nie jesteś już uczniem lub studentem, a chcesz nauczyć się angielskiego, to koniecznie przeczytaj ten tekst!

Nigdy nie jest za późno na naukę. Wprawdzie szybkość przyswajania wiedzy maleje już od 17 roku życia, ale nie oznacza to, że opanowanie języka obcego przez dorosłych nie jest możliwe. Naprzeciw oczekiwaniom tej grupy wiekowej wychodzą nowoczesne metody nauczania. Wystarczy trochę samozaparcia i wytrwałości, by odkryć w sobie pasję lingwisty. Początkowe trudności w opanowaniu języka związane są najczęściej z przerwą od nauki. Kto po parunastu latach ponownie bierze książkę do ręki, musi znowu przypomnieć sobie, jak się uczyć. Po pewnym czasie mózg przyzwyczai się do pracy i skupienia i opanowywanie nowych słówek będzie przebiegało znacznie szybciej. Inna sprawa, że nierzadko nad powrotem do książek wisi negatywne wspomnienie lekcji języka obcego wyniesione ze szkoły. Na szczęście dzisiejsze kursy językowe nie mają nic wspólnego z rozwiązywaniem gramatycznych ćwiczeń, czy nauką na pamięć całych czytanek. Przeciwnie, liczy się maksymalne zaangażowanie uczniów w aktywne uczestnictwo na zajęciach, uczenie przydatnych zwrotów, nauka przez zabawę.

Nauka za granicą wzmacnia motywację

Specjaliści od nauki języków obcych podkreślają, że najskuteczniej można nauczyć się języka przebywając stale w obcojęzycznym otoczeniu. Taką formę nauki proponują kursy językowe za granicą. Angielskiego można się uczyć w Wielkiej Brytanii, w Kanadzie, na Malcie, w Irlandii, czy USA. Kontakt z angielskim jest zapewniony nie tylko na zajęciach w szkole językowej, ale również w czasie wolnym. Większość placówek ma w swojej ofercie ciekawe propozycje wspólnego spędzania czasu wolnego, gdzie jedynym sposobem, by porozumieć się z innymi słuchaczami, którzy przybywają na kursy z różnych krajów, jest również mówienie po angielsku. Przełamywanie bariery językowej dokonuje się więc bez wysiłku, w sposób najzupełniej naturalny, a co więcej towarzyszy temu duża przyjemność związana z poznawaniem nowych, miejsc, ludzi, uczestnictwa w ciekawych wydarzeniach. W Polsce ten sposób nauki jest wciąż mało znany, ale w tym przypadku warto czerpać wzorce z Zachodu, gdzie kursy dla dorosłych są bardzo popularne.

Jak wybrać kurs językowy w dorosłym wieku?

Dla dorosłych przeznaczone są kursy w różnych grupach wiekowych. Najpopularniejsze są kursy konwersacyjne, ale jeśli powody wyjazdu podyktowane są sprawami zawodowymi, to w ofertach szkół językowych dostępne są również zajęcia specjalistyczne, przeznaczone dla konkretnych grup zawodowych: prawników, lekarzy, marketingowców itp. Wyboru szkoły językowej, kursu, zakwaterowania, ubezpieczenia można dokonać nawet nie wychodząc z domu. Warto skorzystać z pomocy firmy, która specjalizuje się w organizacji wyjazdów językowych, np. Agencja Turystyczna ATAS, która ma swoje biura w głównych miastach Polski. Wszystkich formalności można dokonać również przez stronę internetową.

Systematyczność przede wszystkim

Nauka języka obcego wymaga kontynuacji. Podstawowy poziom, czyli umiejętność pytania o drogę, czy godzinę, przedstawienia się można osiągnąć już w ciągu kilku tygodni. Niezbędne jest jednak poświęcenie codziennie przynajmniej 15-20 minut na naukę. Warto przy tym sięgać po „żywy język”, czyli słuchać radia, oglądać telewizję, przeglądać gazety, udzielać się na forach internetowych. W ten sposób nauka nie męczy.

Angielskiego można się nauczyć w każdym wieku. O ile uczniom często ciężko wymienić plusy związane ze znajomością języka obcego, to dorośli nie mają z tym najmniejszego problemu. Jasna motywacja jest również dużym wsparciem w systematycznej pracy. Bo jeśli nawet angielski w szkole jest nie zawsze lubianą koniecznością, to nauka na kursach językowych za granicą po prostu sprawia przyjemność. A pozytywne nastawienie to połowa sukcesu w skutecznej nauce języka angielskiego.

Materiał partnera bloga

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments