Takeitizi.pl

kobiece slow life

dieta pudełkowa
współpraca z partnerami bloga Zdrowie

Czy jedzenie na zamówienie może być zdrowe?

Z czym kojarzy się jedzenie na zamówienie? Z chaotycznymi decyzjami, dyktowanymi impulsem i nadwyrężonym budżetem domowym oraz dodatkowymi centymetrami w talii. Z tym, że chcemy się zdrowo odżywiać, ale łatwiej wykonać telefon do pizzerii, niż kupić warzywa, zaplanować posiłek i znaleźć czas, a często i ochotę, by go przygotować.

Czy jeśli nie masz motywacji do gotowania, twoją dietą mają stać się kebaby, pizza i pierogi? Nie! Możesz zamówić catering dietetyczny.

Dieta pudełkowa-z czym to się je?

Ostatnio na Facebooku mignęło mi zdjęcie czekoladowego ciasta w plastikowym pudełku, opisanego – moja ulubiona dieta pudełkowa. Przekonałam się, że aby czuć się dobrze, trzeba myśleć o dalekosiężnych skutkach swoich działań, a nie doraźnej przyjemności. Z drugiej strony, zmiana zbyt wielu nawyków naraz może doprowadzić do porzucenia celu. Jeśli chcesz zacząć się zdrowo odżywiać, miej posiłki zawsze pod ręką. Idź po najmniejszej linii oporu. Dzięki temu oprzesz się pokusie.

dieta pudełkowa

Catering dietetyczny w formie kilku zbilansowanych posiłków, kurier co rano przywozi na wskazany adres (do domu lub biura), a ty o odpowiednich porach jesz śniadanie, lunch, obiad i kolację. Najczęściej pudełka gęsto są usiane w korporacjach. Tam nie tylko nie ma czasu na przygotowywanie domowych obiadków, ale też ważne jest, by dbać o linię. Bo koleżanka z biurka obok ma wąską talię, a z kim przystajesz, takim się stajesz.

Catering dietetyczny nie jest rozwiązaniem idealnym. Dieta pudełkowa może się po jakimś czasie przejeść (podobnie jak pierogi i domowe obiady, albo po prostu gotowanie). Tu z pomocą przychodzi Cateromarket –  wyszukiwarka i porównywarka cateringów dietetycznych w całej Polsce. Za pośrednictwem tej wyszukiwarki zamówisz dietę pudełkową nie tylko w dużych miastach, ale też w małych miejscowościach.

Jakie są zalety cateringu dietetycznego?

Regularne, zbilansowane posiłki o stałych porach, przygotowane ze świeżych, nieprzetworzonych produktów, dostarczające składniki odżywcze stosownie do twojej wagi, stylu życia. Możesz wybierać wśród cateringu dla sportowców, dla osób, które chcą zrzucić nadprogramowe kilogramy, wegan, osób na diecie bezglutenowej i bezmlecznej.

Choć miesięczna cena cateringu nie jest mała, o wiele wyższą cenę płacimy za błędy żywieniowe, w postaci otyłości, braku energii, poczucia winy i czasu spędzonego na zakupach.

Marta Szyszko

Wpis we współpracy z Cateromarket.pl

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments