Takeitizi.pl

kobiece slow life

podroże
Podróże

Jak zorganizować tani wyjazd za granicę? cz I

Nie trzeba zarabiać kokosów, aby wyjechać pod palmy. Czy w zimny, styczniowy, ponury dzień nie nachodzą Cię myśli, aby rzucić wszystko i gdzieś wyjechać? Mnie często, no dobra, nie stać mnie na trzytygodniowy pobyt w Australii, ale czy trzeba od razu stawiać poprzeczkę tak wysoko? W końcu maratończycy przygotowując się do swoich czterdziestu dwóch kilometrowych biegów, zaczynają najpierw od krótkich dystansów. Może na początek wystarczy kilka krótszych podróży gdzieś bliżej, by spełnić swoje wędrowne aspiracje i zdobyć doświadczenie przed dalszymi wyprawami.

Krok 1 wybierz cel podróży

 Jak dla mnie to najważniejsza i najtrudniejsza kwestia, gdyż jest tak dużo miejsc, do których chciałabym pojechać, że wybór jest naprawdę trudny. Inspiracji możemy szukać wszędzie, zaczynając od własnych znajomych, co jest dość prostym wyjściem, ale za to sprawdzonym, gdyż bazujemy na ich doświadczeniu, a to może nam pozwolić uniknąć pewnych błędów. Ponadto mogą nam polecić sprawdzony nocleg, punkty gastronomiczne, atrakcje turystyczne, a i tak nasza podróż będzie się różniła – każdy zawsze znajdzie coś innego, co go poruszy, zachęci czy wpadnie w oko.

 Po drugie jest Internet, a portale albo blogi tematyczne powstają jak grzyby po deszczu. Możemy wyszukiwać miejsc, kierując się różnymi kryteriami. Jednych zachwycą miasta z ciekawą architekturą, inni zaś stronią od starówek i gołębi robiących na przechodniów. Dla jednych wypad na weekend wystarczy, aby zasmakować atmosfery miasta, drugim potrzeba będzie więcej czasu np. na łonie przyrody, aby poczuć szczęście i włączyć guzik ,, stressfree”.

jak zorganizować tani wyjazd za granicę

 W tym miejscu zachęcam do odwiedzenia bloga wędrownych motyli: gdziewyjechac.pl, na którym Ania i Marcin opisują swoje podróże i dzielą doświadczeniami z innymi pasjonatami. A jest to prawdziwa skarbnica wiedzy, doceniona tytułem bloga roku 2013 w kategorii podróże.

 Ciekawym blogiem jest także Paragon z podróży, gdzie Bartek i Patryk udowadniają, że nie trzeba mieć wielkiego budżetu, aby odwiedzić ciekawe miejsca, będące później kopalnią wspomnień na lata.

Powstają też całe serwisy, np. Tripadvisor, gdzie można dzielić się opiniami dotyczącymi różnych miejsc. Polecam też odwiedzanie oficjalnych stron miast czy państw, na których zawsze znajdą się zakładki turystyka.

 Krok 2 wybierz dogodny termin

Gdy już wiemy gdzie trzeba zastanowić się kiedy, co nie jest taką łatwą sprawą. Ja preferuję ciepłe miesiące w szczególności letnie, ale nie wszyscy mają takie predyspozycje i nie lubią spędzać długich godzin na słońcu. Im polecę wiosnę albo jesień. Z resztą nawet zimą bywa przyjemnie, chociaż niekoniecznie w Polsce. Nie zapominajmy, że w wielu miejscach, np. w rejonie Morza Śródziemnego klimat nie jest tak kapryśny jak w Polsce i złapiemy niezłe promienie słońca nawet w październiku i listopadzie.

W drugiej części artykułu dowiesz się czym podróżować, planując tani wyjazd za granicę.

Kasia Kowalska

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments