Takeitizi.pl

kobiece slow life

tani nocleg za granicą
Podróże

Jak zarezerwować tani nocleg bez utraty na standardzie?

Jeśli stosunkowo wcześniej rozejrzymy się za rezerwacją noclegu, możemy zaoszczędzić spore kwoty bez utraty na standardzie miejsca. Już przy zakupie biletów lotniczych możemy znaleźć promocje wiązane. Lot plus nocleg równa się oszczędzanie, ale warto skalkulować, czy na pewno nie znajdziemy sami nic tańszego niż oferuje nam przewoźnik.

A można tego poszukać np. na serwisach booking.com albo hrs, które umożliwiają nam w jednym miejscu porównanie wielu ofert, a ich rezerwacja także jest łatwa za pośrednictwem strony www.

Za każdym razem możemy zobaczyć lokalizację, zdjęcia pokoi, czy przeczytać opinie dotychczasowych gości. Polecam miejsca bardziej oddalone od centrum, gdzie jest nieco ciszej, a można poznać lokalną społeczność.

Ważne żeby dojazd był wygodny np. blisko przystanku autobusowego czy stacji metra, abyśmy nie musieli tracić za dużo czasu na przedostanie się do miejsc bardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym.

tani nocleg za granicą

Mamy też wybór miedzy różnymi standardami noclegów. Jeśli nie zamierzamy spędzać dużo czasu w pokoju, a służyć ma jedynie, aby zebrać siły i wyspać się, możemy przystać na niższy standard albo w pokojach wieloosobowych w hostelu.

Także w hotelach o wyższym standardzie możemy znaleźć jakąś promocję np. na Grouponie albo rezerwując z dużym wyprzedzeniem, albo mniejszy pokój, czy zwyczajnie poza sezonem. Nie musimy zaraz kąpać się w wannie z hydromasażem i mieć pełnego wyżywienia. Wystarczy schludny prysznic, może być także w łazience wspólnej z innym pokojem, a śniadanie zjedzone np. przy szumie fal na plaży albo śpiewie ptaków w jakimś parku brzmi ciekawie prawda?

Jeśli nie chcemy rezerwować noclegu w ten sposób, możemy poszukać go na różnych portalach np. noclegowo, czy wynająć mieszkanie albo pokój. Prywatne kwatery nadal są modne np. nad morzem, czy w górach, a możemy w nich oprócz negocjacji ceny zasmakować regionalnego jedzenia od miłej gaździny. W grę wchodzą też gospodarstwa agroturystyczne albo couchsurfing.

Wiadomo, że nawet, jeśli załapiemy się na promocję, to kasa jest nam niezbędna. Jak ją oszczędzać na podróże? Jest na to wiele sposobów, ale to już temat na kolejny wpis.

 Kasia Kowalska

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments