Takeitizi.pl

kobiece slow life

IMGP9751
wellness

Jak pielęgnować wewnętrzną siłę?

Pielęgnowanie swojej wewnętrznej siły wcale nie oznacza, że powinnaś mieszkać na bezludnej wyspie, bo nikt nie wytrzyma z taką egoistką. Bycie dla siebie dobrą i wyrozumiałą, jednocześnie podnosi Twoją tolerancję na zachowania innych. Dopieszczasz siebie, więc masz więcej empatii, zadbałaś o ciało i umysł, więc możesz dbać o tych, którzy na Ciebie liczą, ale potrafisz też powiedzieć nie.

Stawiaj siebie na pierwszym miejscu

Czy koncentrujesz swoją energię wokół dogadzania wszystkim dookoła? Masz poczucie winy gdy zrobisz coś dla siebie? Pomysł o samotnej kawie dusisz w zarodku, bo przecież szkoda pieniędzy, benzyny, zachodu, już lepiej zostać w domu i pozbyć się zaległej góry prania? Gdy mój syn pyta – mamo, a dlaczego wychodzisz, odpowiadam – żeby być lepszą, cierpliwszą i bardziej zadowoloną mamą. Podejrzewam też, że taka postawa robi dobrze mojemu małżeństwu. Wyzwalam się z roli przewidywalnej, zasiedziałej żony, która zawsze jest na posterunku. Skoro wszyscy na tym zyskają, to po co sobie odmawiać? Zrealizuj plan maksimum – maksymalizuj swoje przyjemności.

Bierz pełną odpowiedzialność za swoje życie

Jeśli coś ci się powiedzie, nie mów – to fart. Sukces jest kwestią podejmowania działań, a porażka efektem bierności i pozostawania w sferze domysłów. Fart może pewne sprawy przyspieszyć, ale ich za Ciebie nie załatwi. Tak samo jak przeszkody nie muszą zahamować twoich działań, ale czynić cię coraz skuteczniejszą i doświadczoną w dążeniu do celu. Chyba niczego wielkiego nie można osiągnąć, jeśli nie pokona się paru przeszkód podczas konfrontowania swoich planów i zamierzeń z rzeczywistością.

Ciesz się sukcesami innych

Sukcesy innych traktuj jako inspirację, by samej się doskonalić. Oczywiście trudno o radość na wieść o cudzym sukcesie, jeśli jesteś sfrustrowana swoją sytuacją. Dlatego pracuj nad sobą, to że Jolkę uszczęśliwia bieganie z kartą kredytową męża po centrum handlowym, a Kaśkę selfie z bobasem, wcale nie musi oznaczać, że Ciebie uszczęśliwi dokładnie to samo. Bądź ostrożna i wsłuchuj się w wewnętrzny głos. Nie pozwól, by cudze oczekiwania przyćmiły Twoje prawdziwe pragnienia.

Spędzaj czas w samotności

Jeśli nie jesteś zadowolona ze swojego życia, wprowadzisz do niego mnóstwo chaosu, by odciągnąć uwagę od tego, co Cię uwiera. Zorganizujesz mnóstwo spotkań, będziesz uciekać sama przed sobą – w pracę, hałaśliwą rozrywkę, zmęczenie, które nawet nie pozwala myśleć. Cisza, brak bodźców będą sprawiały, że niemalże oszalejesz. Pozwól sobie oszaleć, poprowadź szczery wewnętrzny dialog. Nikt tak dobrze ci nie doradzi, jak Ty sama. Jeśli zawsze słuchasz innych, to na nich spoczywa odpowiedzialność. Sęk w tym, że za jakiś czas możesz powiedzieć – żałuję ostatnich kilku lat, żałuję, że wcześniej się nie odważyłam.

Marta Szyszko

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments