Takeitizi.pl

kobiece slow life

pixabay.com
wellness

Jak dobrze zacząć dzień? 5 porannych rytuałów

Przygotuj się na poranek wieczorem poprzedniego dnia

Skompletuj i uprasuj garderobę – swoją i dzieci, uwzględnij różne warianty pogody. Uprasowanych ubrań nigdy za wiele, a bieganie z żelazkiem i nerwowe spoglądanie na zegarek wpędzi cię w niepotrzebny stres.

Kuchnię też przygotuj w taki sposób, by tylko włączyć odpowiednie urządzenia i zapakować dzieciom drugie śniadanie. To nie czas na ogarnianie naczyń i nerwowe szukanie patelni. Zaplanuj śniadanie i drugie śniadanie przed zaśnięciem. Robienie wieczornego porządku możesz oddelegować na męża, nie musisz wszystkiego robić sama!

Rozczesz dziecku włosy poprzedniego dnia, rano szybciej doprowadzisz je do porządku, unikniesz wyrywania kołtunów.

Nastaw zegarek kwadrans wcześniej

Na nieprzewidziane sytuacje, nie wiesz ile spokoju daje poczucie – mamy jeszcze tyle czasu do wyjścia. Spokojny chód, obserwowanie przyrody, rozmowa z dzieckiem, warte są, by wcześniej otworzyć oczy.

Pozytywna poranna energia

Wpuść do sypialni światło dzienne, a jeśli tego brak – zapal światło. Włącz energetyzującą muzykę, mój hit ostatnio, to: I don’t like it, I love it.

Wybierz spacer

Rozbudzi lepiej niż poranna kawa. Marsz na świeżym powietrzu, zwłaszcza gdy dopisuje pogoda, rozbudzi twój umysł, pozwoli aktywnie zacząć dzień, dbać o figurę, wydzielić endorfiny. Oczywiście nie ma nic złego w słuchaniu ulubionych kawałków w ciepłym i przytulnym samochodzie, ale zostaw to sobie na zimę i deszcz.

Zacznij dzień od przyjemności

Może pyszne rozgrzewające śniadanie? Ulubiona herbata z cytryną i miodem? Mgiełka perfum, które wprawiają cię w dobry nastrój? Ciepły szalik, w który tulisz się przed porannym chłodem? Małe przyjemności składają się na duże szczęście.

Jeśli w ten sposób zaczniesz dzień, energia nie opuści cię aż do wieczora, a wierz mi, że tylko poranna pobudka stanowi wysiłek. Nagrodą jest obserwowanie wschodu słońca i to, jak miasto powoli budzi się do życia – bezcenne.

Marta Szyszko

Jakie rytuały pomagają ci dobrze zacząć dzień?

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments