Takeitizi.pl

kobiece slow life

gorąca czekolada
wellness

Egoiści żyją dłużej, ale też są wspaniałymi kompanami

Współcześni ludzie mają tendencję do prowadzenia chaotycznego życia zawodowego i towarzyskiego. W całym chaosie gubią to, co dla nich ważne, a może nieudolnie próbują zatuszować, że nigdy tego nie odnaleźli? Cierpimy od nadmiaru dóbr materialnych, które wylewają się z szafy, pokoju dziecięcego, próbujemy panować nad chaosem, zamiast wyeliminować nadmiar z codzienności.

Zamiast w pośpiechu rozmawiać z sąsiadką, warto poświęcić jej sto procent swojej uwagi, na przykład popijając gorącą czekoladę w miłej kafejce albo zwyczajnie dać sobie spokój. Bo warto utrzymywać mniej relacji, ale robić to uważnie, z zaangażowaniem.

Wyłącz szum, którzy tworzą inni – szum problemów, negatywnych przekonań, pesymizmu i dostrzeż piękno, tam gdzie inni widzą szarość.

Jesteś zapracowana, prawdopodobnie musisz się nagłówkować, by spędzić czas z bliskimi, którzy też mają masę obowiązków i spraw na głowie. Zrób to, co uważasz za ważne, ale nie kosztem siebie, bo relaks i cieszenie się wolnym weekendem są Ci potrzebne.

Dlatego, gdy ktoś proponuje spotkanie, na które nie masz ochoty lub nie ma na nie zwyczajnie miejsca w Twoim życiu, nie obawiaj się odmowy. Kobiety zostały wychowane tak, by nieustannie zabiegać o cudzą aprobatę, by dostrajać się do potrzeb innych i natychmiastowo je zaspokajać. Często zapominając o własnych potrzebach i bezrefleksyjnie godząc się, by inni wykorzystywali ich dobroć, opiekuńczość, chęć niesienia pomocy.

We wszystkim trzeba zachować zdrową równowagę, tyle samo brać, co dawać. Nie czyńmy innych osób barometrami własnego szczęścia. Wiele potrzeb możesz i powinnaś zaspokoić we własnym zakresie – na przykład odnaleźć pasję, pracować w takim wymiarze godzin i w takiej branży, która pozwala Ci zachować work& life balance.

Im bardziej zadbasz o swoje szczęście, tym łatwiej będzie Ci obdzielić nim bliskie osoby i tym lepiej będziesz czuła się we własnym towarzystwie. Egoizm własny to postawa, dzięki której wszyscy zwyciężają!

Marta Szyszko

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments