Takeitizi.pl

kobiece slow life

elearning
rozwój osobisty

E-learning – Mamo, ucz się angielskiego!

Mamy to specyficzna grupa uczennic, z jednej strony ambitna  i zmotywowana do podnoszenia kompetencji, z drugiej nieregularna, rzadko dyspozycyjna i wyjątkowo oszczędna. Dlaczego tradycyjny kurs językowy nie okaże się dobrym rozwiązaniem dla mam małych dzieci?

elearning

Opieka nad dziećmi jest niezwykle angażująca, a niespodziewane infekcje wymagają ekwilibrystyki w planowaniu codziennych zajęć. Wybór konkretnego kursu, bez ruchomych godzin, to pewność, że połowę zajęć się opuści. A na taki luksus nie może pozwolić sobie rodzicielka, która ma na uwadze potrzeby dzieci i bieżące wydatki, które nigdy się nie kończą i których nie można do końca przewidzieć.

Dlatego najlepszym rozwiązaniem dla mam jest e-learning, na przykład późnymi wieczorami lub gdy dzieci są pod opieką ojców, dziadków, placówek oświatowych. Kobieta nie traci czasu na dojazdy, a gdy o określonej porze nie jest dyspozycyjna, nie traci także pieniędzy.

Wiele mam stawia na samodzielną naukę angielskiego, ale gdy brak określonego celu i motywacji w postaci egzaminu, dość szybko osłabia się zapał. Dlatego warto przeplatać samodzielną naukę angielskiego z lekcjami zorganizowanymi z lektorem, który wyjaśni nam nieścisłości języka i zmobilizuje do wykonywania ćwiczeń językowych, takich jak pisanie, rozmowa, gramatyka, czytanie ze zrozumieniem, rozwój słownictwa. Zaletą zajęć indywidualnych jest koncentracja na niedociągnięciach konkretnego ucznia.

Z drugiej strony są typy uczniów, których nic tak nie zmobilizuje, jak zajęcia grupowe. Dlatego nie warto z góry skreślać zajęć zorganizowanych, które pozwolą mamie wyrwać się z domu i zaspokoić potrzebę socjalizacji. Niektóre szkoły językowe pozwalają ruchomo dobierać termin zajęć, warto z tych nowych możliwości korzystać.

Dobra znajomość angielskiego to dodatkowy atut w CV i przepustka do dobrze płatnej pracy. Znając język w stopniu zaawansowanym, możemy pracować w międzynarodowej firmie, udzielać lekcji angielskiego jako lektor, korepetytor, wreszcie rozmawiać z obcokrajowcami bez poczucia bariery językowej.

Nigdy nie jest za późno na naukę angielskiego, świadczy o tym oferta coraz większej liczby szkół, które proponują sprecyzowane kursy dla określonych grup zawodowych, takich jak lekarze, nauczyciele, ale też osób po 50-tce.

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments