Takeitizi.pl

kobiece slow life

Widok+na+Zamek+Edynburski+z+Princess+Garden+-+najlepsza+miejscowa
Podróże

Druga część przewodnika po atrakcjach Edynburga

Zapraszam na drugą część mini przewodnika po Edynburgu, stworzonego przez Polkę – Adę, która wyemigrowała tam na studia i zakochała się w miejscu, odnajdując w nim swój dom!Hologram+-+Camera+ObscuraCamera Obscura

Jeśli ktoś lubi świat iluzji to definitywnie powinien tam zawitać. Camera Obscura w zabawny i fascynujący sposób przedstawia Edynburg i jego historię. To unikalne doświadczenie zachwyca i intryguje ludzi od ponad 150 lat. W tajemniczej komorze, pod Wiktoriańskim dachem, można zobaczyć na żywo poruszające sie obrazy Edynburga, rzutowane na specjalnym stole poprzez gigantyczny peryskop.

Jest to naprawdę zaskakujące, jak w dobie wysokich technologii, prosta tablica z lustra, soczewki i dzienne światło może stworzyć niesamowitą panoramę. Camera Obscura oferuje również inne atrakcje takie jak: jedną z największych w Europie wystaw hologramów, mnóstwo złudzeń optycznych i dużo zabawy z lustrami przegubowymi, kolorowymi soczewkami i olbrzymimi kalejdoskopami. Każdy, mały i duży, dorosły i dziecko znajdzie coś fascynującego dla siebie i będzie oczarowany tym miejscem.

Royal+Mail+noca

Our Dynamic Earth

To niezwykle interaktywne muzeum i centrum naukowe jest jedną z najciekawszych atrakcji w Edynburgu, chętnie odwiedzanych nie tylko przez turystów, ale również przez mieszkańców tego miasta. Dzięki wehikułowi czasu można cofnąć się bilion lat do czasów, gdzie po Ziemi jeszcze stąpały dinozaury, być świadkiem wielkiego wybuchu Big Bang oraz przyjrzeć się jak tworzyła się i i ewulowała nasza Planeta. Celem Our Dynamic Earth jest przybliżenie zwiedzającym procesów kreowania się Ziemi, więc dzięki wysokiej technologii, można tam również doświadczyć prawdziwego trzęsenia ziemi, dotknąć lodowca oraz poczuć lepkie ciepło lasów tropikalnych.

Edinburgh Dungeon

Jeśli ktoś chce zgłębić jedną z najbardziej okropnych historii Szkocji, to koniecznie musi się tam udać. Nigdzie indziej nie usłyszy się tak ekscytująych, przerażających, krwawych, a zarazem zabawnych opowieści  jak w Edinburgh Dungeon. Pełna obsada znakomitych aktorów, autentycznych zbiorów, efekty specjalne i dwa rewelacyjne przejazdy, zabiorą każdego w podróż do mrocznej przeszłości Szkocji.

Narodowe Muzeum Szkocji 

Jest to jedno z najbardziej urozmaiconych muzeów w Wielkiej Bryanii. Zawiera ponad 10 tysięcy eksponatów: skarby i pamiątki narodowe oraz przedmioty codziennego użytku. Do najcenniejszych należą: szkatułka z VIII wieki, w której przechowywano relikwie Kolumba oraz szachy z kości słoniowej. W zbiorach tego muzeum, można również podziwiać przedmioty sztuki zdobniczej takie jak: średniowieczne naczynia liturgiczne czy francuskie srebra z epoki Ludwika XIV.

Ponadto wśród zbiorów muzeum znajdują się różne przedmioty sztuki zdobniczej.  W tym muzeum na pewno można poszerzyć swoją wiedzę z zakresu sztuki, nauk przyrodniczych, nauk ścisłych i technologi oraz historii i archeologii Szkocji. Dla pasjonatów geografii fizycznej jest mnóstwo eksponatów poświęconych etnografii, geologii i skamienielin.

salon+-+Jacht+Brytania

 

Królewski Jacht Brytania był domem dla Jej Wysokości Królowej i całej rodziny królewskiej od ponad 40 lat, przepłynął ponad 1 miliona mil morskich po całym świecie. Zwiedzając  tą najbardziej wyjątkową z rezydencji królewskich, można odryć jej serce i duszę, a także poczuć się jak na rejsie z samą Królową. Wielu osobom od razu przypadną do gustu Królewski Sypialnie badź samochody marki Rolls-Royce w garażu na pokładzie.

Butterfly and Insect World 1

Butterfly and Insects World – Całoroczny tropikalny raj w Edynburgu. Jedno z pomieszczeń tej wspaniałej atrakcji, jest ucharakteryzowane na tropikalną dżunglę, gdzie znajdziemy mnóstwo zielonej i bujnej roślinności, wodospadów i stawów rybnych. To miejsce zostało tak przystosowane, by stało się domem dla wolnolatających, egzotycznych motyli z różnych kontynentów. Dodatkowo można tam uczestniczyć w sesjach karmienia ryb, żywienia zwierząt (właściwie płazów i gadów) oraz wziąć udział w prezentacji zwierząt. Takie prezentacje bardzo pomagają leczyć różne fobie, gdyż ma się możliwość potrzymać  gigantycznej afrykańskiej stonogi, węża lub tarantuli w kontrolowanym środowisku.

Widok+na+Zamek+Edynburski+z+Princess+Garden+-+najlepsza+miejscowa

tekst: Ada Wolska

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments