Takeitizi.pl

kobiece slow life

DSC_0151
wellness

Ten drobny szczegół, który robił dużą różnicę

Poczucie lekkości, dzięki przespanej nocy. Pobudka z energią i niecierpliwe niedoczekanie, motyle w żołądku na myśl o nowym dniu. Dobry nastrój.

Ton pełen zadowolenia, spokoju i satysfakcji, którym on ją wita po całym dniu, a ona odwzajemnia jego entuzjazm. Siedzą chwilę przy herbacie, niewiele mówią, czują się swobodnie, bezpiecznie, na właściwym miejscu, z właściwą osobą.

Pewność siebie, gdy trzeba odmówić, brak poczucia winy. Energiczny, ale nie pospieszny krok i śmiałe sięganie po swoje. Bez wątpliwości, wahania i ustawiania się na końcu.

Pochłonięcie widokiem przed oczami, zbieranie promieni słońca i śpiewu ptaków, z uśmiechem. Zadowolenie zamiast zmartwień, niepewności, czarnych scenariuszy. Gładkie czoło, niezmącony spokój, otwartość i ufność. Ciekawość i odwaga, skuteczność potwierdzona we wcześniejszym próbowaniu.

Czasem tak nieznaczący szczegół decyduje o dobrostanie. Wzięcie odpowiedzialności, nieszukanie wymówek, nieprzekładanie szczęścia na kiedyś. Życie pełną piersią, zamiast stwarzania pozorów. Zatrzymanie się na tym, co ważne, zamiast pospiesznej pogoni w zbyt wielu kierunkach, by którymkolwiek się nacieszyć.

Bycie tym, kim chce się być, a nie tym, kim widzą nas inni. Oczekiwanie najlepszego zamiast zadowalania się resztkami. Mniej odhaczania zadań z listy i analizowania, więcej spontaniczności i szeroki margines na błędy.

Marta Szyszko

DSC_0151

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments