Takeitizi.pl

kobiece slow life

do nieskonczonej liczby razy - sztuka
rozwój osobisty

Do nieskończonej liczby prób – sztuka

Ten kto powiedział, że do trzech razy sztuka, z pewnością nie prowadził własnego biznesu. Sztuka jest dopóty, dopóki podejmujesz kolejne próby, a im więcej ich podejmiesz, tym skuteczniej uczysz się na własnych błędach.

Wierz lub nie, ale z natury jestem leniwa, dlatego właśnie zdecydowałam się na zawód freelancera. Wybieram te zadania, które najsilniej mnie motywują, wybieram pory, które pozwalają mi łączyć różne role kobiece- żony, mamy, siebie. Dlatego gdy mam wyjść ze strefy komfortu psychicznego i zmierzyć się z techniczną zagwozdką, bywa u mnie różnie z kończeniem zadania.

Na ogół wygląda to tak, że po pierwszym niepowodzeniu porzucam zadanie i zajmuję się czymkolwiek innym. Tak było, gdy szukałam sposobu na umieszczenie reklam Google Adsense w środku wpisu lub podczas szukania szablonu idealnego, tudzież zagłębiania się w tajniki newslettera. Nie chciało mi się, a jednocześnie czułam, że to rozwinie mój biznes.

Nieudana próba to też Twoja praca

Pierwsza próba zwieńczona niepowodzeniem, wykonana od niechcenia, bo bardzo się nudziłaś i postanowiłaś wziąć tego byka za rogi, to ważny element momentów zwrotnych w życiu freelancera.

Moje najlepsze projekty, layouty, motywatorki i wpisy powstały pod wpływem znudzenia, a ich matką nie raz była prokrastynacja, niemoc twórcza i uczucie zwątpienia, że to, co robię ma jakikolwiek sens.

Pierwsza wersja czegokolwiek nie ma znaczenia, znaczenie ma upór, że dopóki nie osiągniesz efektu satysfakcjonującego, dopóty nie spoczniesz. Ta zasada sprawdza się podczas fotografii na bloga – z kilkudziesięciu foć, na których wkurzasz się na fotografa, że nie potrafi cyknąć dzieła sztuki, a z Ciebie wydobyć naturalnej i zwiewnej miny rasowej modelki, wybierzesz perełkę, od której innym spadną buty. Wieczorne przelanie błyskotliwej idei na papier, okaże się kolejnym rozdziałem Twojego e-booka, na którym zbijesz miliony monet, jak nic.

 Marta Szyszko

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments