Takeitizi.pl

kobiece slow life

kobieta idealna
Relacje

Czego pragną mężczyźni? Cechy kobiety idealnej

Wiele kobiet uskarża się, że w wieku 40 +, a już zdecydowanie 50 + robią się dla mężczyzn transparentne. I faktycznie młodość, która jest niezbitym dowodem na zdolność reprodukcyjną kobiety, to zaleta, z którą nie sposób konkurować. Jednak są pewne ponadczasowe cechy, które czynią nas w ich oczach atrakcyjnymi.

Młodość, uroda, zdrowie

Jak wynika z ewolucji pożądania, kobieta postrzegana jest przez pryzmat swoich zdolności reprodukcyjnych i wszystko, co dla mężczyzn tak ważne – wcięcie w talii, młodość, zdrowa cera kręci się wokół tego kryterium – czy ta kobieta urodzi mi gromadkę zdrowych dzieci, czy przekażę swoje geny?

„Nasi przodkowie mieli do dyspozycji dwa rodzaje obserwowalnych wskaźników kobiecej urody i zdrowia: cechy wyglądu fizycznego, jak gładka, czysta skóra, pełne wargi, błyszczące włosy, oraz cechy zachowania, jak energiczność i młodzieńcza sprężystość ruchów czy ożywiona mimika.”

Energiczność, zdrową cerę, błyszczące oczy, nawet bardziej niż makijażem czy metryką można osiągnąć poprzez życie z pasją i w zgodzie z sobą. Czyżby to były cechy, które poza młodością, pozwalały tworzyć długodystansowy związek, mimo upływu lat?

Symetria twarzy i ciała

„Przyczyną zniekształceń symetryczności twarzy mogą być różne szkodliwe czynniki środowiskowe, jak rany, pozostałości chorób czy działalności pasożytów. W przypadku ludzi asymetria ciała często wyraźnie rośnie wraz z wiekiem, dzięki czemu symetryczność może służyć także jako obserwowalny wskaźnik młodości.”

Istotne są także pełne piersi i wcięcie w talii, synonimy płodności, dożywienia.

Dlaczego mężczyźni wchodzą w stałe związki?

Dlaczego nasz gatunek od pokoleń ma zakodowane łączenie się w wieloletnie związki, czemu po prostu mężczyzna nie mógł ograniczyć się do przelotnych zachowań seksualnych i w ten sposób przekazywać swoich genów?

Homo sapiens, jako jeden z niewielu gatunków wykształcił utajoną owulację. Nie ma jednoznacznych dowodów na to, że w określone dni kobieta może zajść w ciążę, dlatego stały związek, wierność i częste, regularne współżycie gwarantowało zapłodnienie i przekazanie genów. Ponadto kobieta zostawiona na pastwę losu w czasach prehistorycznych, nie miałaby szans na przetrwanie, a co za tym idzie, mężczyzna, który porzucał partnerkę i potomstwo, zmniejszał szansę, że uda się im dożyć wieku, w którym jego geny mogliby przekazać dalej.

To nie znaczy, że dawniej każdy mężczyzna był lojalny, ale kobiety bardzo ostrożnie rozdzielały zasób, jakim jest współżycie seksualne, szukając odpowiedniego partnera, od którego zależało być albo nie być ich i wspólnego potomstwa.

„Mężczyźni, którzy nie potrafili lub nie chcieli ofiarować zaangażowania, musieli mieć kłopoty z pozyskaniem wartościowych czy w ogóle jakichkolwiek partnerek seksualnych. Wymagania kobiet stawiały więc na straconej pozycji mężczyzn poszukujących jedynie przelotnych kontaktów seksualnych.”

Dziewictwo, wierność, brak rozwiązłości

„U mężczyzn rozwinęły się szczególne preferencje służące rozwiązaniu problemu pewności ojcostwa. Pewność ta rosła w przypadku wiązania się z partnerką dziewiczą i dochowującą seksualnej wierności. Dziewictwo sygnalizowało seksualną powściągliwość kobiety w przeszłości, a przy założeniu, że jest to cecha stała, sygnalizował też jej wierność w przyszłości.”

Mężczyźni cenią w kobietach coś zupełnie innego niż płeć piękna w nich. Kobiety podążają za zasobami, liczy się dla nich zaangażowanie i wsparcie, ale też lojalność, uroda nie jest najważniejsza, im dojrzalszy wiek, tym z perspektywy kobiet lepiej – bo to oznacza lepszą pozycję na rynku pracy, więcej zasobów. Jeśli chcecie wiedzieć na co zwracają uwagę kobiety, szukając partnera na całe życie, zajrzyjcie tu: http://niedoskonalamama.pl/facet-idealny-czego-kobiety-oczekuja-od-mezczyzn/

Marta Szyszko

Na podstawie:

ewolucja pożądania

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments