Takeitizi.pl

kobiece slow life

business-2846221_1920
współpraca z partnerami bloga

Biuro w stylu industrialnym – jak stworzyć nowoczesne wnętrze

Chcesz urządzić biuro w modny i nietuzinkowy sposób? Świetnym wyborem będzie zaaranżowanie wnętrz w stylu industrialnym. Sprawdź, jak wykreować przestrzeń wyróżniającą się praktycznością i o wyglądzie idącym z duchem czasu.

Podstawy stylu industrialnego

Przede wszystkim dla stylu industrialnego charakterystyczne są duże, otwarte przestrzenie, zaakcentowane niewielką liczbą prostych mebli o geometrycznych formach. Wysokie sufity, duże okna, brak ścian działowych i chłodna kolorystyka to najważniejsze cechy industrializmu. Kolejnym wyróżnikiem jest minimalizm. Im mniej elementów umieszcza się w przestrzeni, tym lepiej. W industrialnych wnętrzach na próżno szukać większych ilości ozdób. Jeśli w aranżacjach pojawiają się dekoracje, to najczęściej w postaci prostych przedmiotów, graffiti, lamp, obrazów przedstawiających ulice miast albo technicznych elementów jak śruby czy żarówki. Styl industrialny jest bardzo surowy i chłodny, w związku z czym chętnie eksponuje rury i kable. W biurach zaaranżowanych w ten sposób najlepiej czują się wszelkie branże kreatywne, z uwagi na artystyczny, awangardowy rodowód tego typu przestrzeni.

Ściany

W przypadku ścian biura w stylu industrialnym bardzo modnym materiałem jest beton o wyraźnej fakturze. Można poprzecierać go miejscami białą farbą. Ponadto poleca się ceglane ściany oraz tworzywa takie jak drewno czy stal.

Meble

Meble biurowe powinny być dobrane pod kolor ścian. Najczęściej dominują biele, szarości, srebro, złoto, grafit i czerń. Do wnętrz w stylu industrialnym pasują meble o ultranowoczesnym wyglądzie i połyskującej, metalicznej powierzchni albo te mające za sobą długą historię i wyglądające na zużyte. Kompletując wyposażenie warto udać się na targ staroci lub osiedlową wyprzedaż. Meble biurowe umożliwiające stworzenie stylowego, nowoczesnego wnętrza znajdziesz też na stronie https://duncan.com.pl. Bogata oferta produktów pozwoli na wyszukanie elementów wyposażenia o wysokiej estetyce i funkcjonalności. Pamiętaj, aby rozmiar mebli był jak największy – te niewielkie, umieszczone w pomieszczeniu o dużej przestrzeni, sprawiają wrażenie miniaturowych.

Okna i dodatki

Prekursorzy stylu industrialnego nie zasłaniali wielkich fabrycznych okien firanami i zasłonami. Dbali w ten sposób o stały dopływ światła i ergonomię pracy. W biurach w stylu industrialnych nie może zabraknąć też sztucznego oświetlenia – gołych żarówek albo wielkich lamp w stalowych oprawach. W kwestii dodatków należy zachować umiar. Im mniej dekoracji zdobi przestrzeń, tym lepiej. Warto stawiać na akcesoria ciekawe, o nowoczesnym, miejskim charakterze. Dobrym wyborem okażą się designerskie grafiki i „techniczne” akcenty takie jak wiszące półki na dokumenty.

Styl industrialny, choć surowy i chłodny, jest wyjątkowo wyrafinowany. Jego korzenie wiążą się z amerykańskim kryzysem, lecz dziś kojarzy się raczej z dobrym smakiem i uwielbieniem nowoczesności. Warto zatem zaaranżować biuro tak, by przywodziło na myśl wolność, kreatywność i harmonię, stając się znakomitą, elegancją wizytówką prowadzonego biznesu.

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments