Takeitizi.pl

kobiece slow life

ostap-senyuk-442961-unsplash
Lifestyle współpraca z partnerami bloga

Aviatory, Wayfarery, Clubmastery – wybieramy najlepszy model oprawek okularów Ray Ban

Na rynku optycznym występują trzy rodzaje oprawek okularów, które robią furorę. To Aviatory, Wayfarery oraz Clubmastery. Noszenie ich to oznaka, że osoba odznacza się wysmakowanym stylem. Poznajmy bliżej te trzy modele pochodzące od marki Ray-Ban.

Okulary to obecnie oprawki

Chociaż na okulary składają się szkła i oprawki, to w rzeczywistości obecnie w okularach liczą się przede wszystkim oprawki. Jak na ironię w okularach powinny liczyć się przede wszystkim szkła, skąd więc takie zainteresowanie oprawkami. Otóż stąd, że największe agencje reklamowe wzięły się za promowanie okularów, a największe domy mody za ich projektowanie.  Wszystko przez to, że postanowiono z pogardzanych aparatów korekcyjnych zrobić pożądane elementy stylizacji.

Najpopularniejsze modele oprawek okularów

Skoro okulary stały się częścią garderoby składającą się na całość stylizacji, to zaczęto nad nimi pracować. O ile szkła jako korekcję zostawiono w spokoju, o tyle oprawki poddano ewolucji. Zwrócono uwagę, aby dopasowywać kształt oprawek okularów do kształtu twarzy, a ich kolor do koloru skóry i włosów. Największą popularnością zaczęły się cieszyć oprawki marki Ray-Ban: Aviatory, Wayfarery oraz Clubmastery.

Aviatory

Pierwszy najpopularniejszy typ okularów to Aviatory. Mają bardzo duże szkła. Oprawki są cienkie. Odznaczają się specyficznymi, opływowymi kształtami. Potocznie nazywa się je pilotkami. Wszystko przez to, że nosili je tylko piloci i właściwie zaprojektowano je początkowo specjalnie dla nich. Aviatory symbolizują wolność. Michael Douglas nosił je w Nagim Instynkcie, a Tom Cruise w Top Gun.

devin-avery-571964-unsplash

Wayfarery

Drugi najpopularniejszy typ okularów to Wayfarery. Mają dość małe szkła. Oprawki są grube. Odznaczają się zgeometryzowanymi kształtami. Potocznie nazywa się je kujonkami. Wszystko przez to, że stereotypowych naukowców przedstawia się właśnie w takich okularach. Wayfarery symbolizują szlachetność. James Dean nosił je w Buntowniku bez powodu, a Audrey Hepburn w Śniadaniu u Tiffany’ego.

Clubmastery

Trzeci najpopularniejszy typ okularów marki Ray-Ban to Clubmastery. Mają dość małe szkła. Oprawki są grube, przynajmniej w niektórych partiach. Odznaczają się zaokrąglonymi kształtami. Potocznie nazywa się je modnisiami. Wszystko przez to, że wyglądają nieco ekstrawagancko. Clubmastery symbolizują styl. Kevin Costner nosił je w JFK, a Matt Damon w Utalentowanym Panu Ripleyu.

Ray-Ban jako najpopularniejsza marka na rynku optycznym

Za najpopularniejszą markę na rynku optycznym uchodzi Ray-Ban. Narodziła się ona w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Początkowo projektowała okulary tylko dla pilotów, ale z czasem popularność tak zwanych pilotek, czyli Aviatorów, sprawiła że wyruszyła na podbój świata. To właśnie od marki Ray-Ban pochodzą takie okulary jak: Aviatory, Wayfarery, czy Clubmastery.

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments