Takeitizi.pl

kobiece slow life

10 trików na profesjonalne zdjęcia z podróży
Podróże

6 trików fotograficznych na profesjonalne zdjęcia z podróży

Nie zawsze to, co jest atrakcyjne dla oka, okaże się trafnym elementem kompozycji fotografii. Dobre zdjęcie to takie, w którym jest coś nieoczywistego, dlatego spontaniczne kadry dzieci, bez narzuconych z góry reguł, potrafią się okazać majstersztykiem. Jak nadać zdjęciu profesjonalizmu? Poznaj 6 prostych trików, które odmienią twoje zdjęcia z podróży.

Kompozycja

Nie przesadź z mnogością elementów kompozycji, zastanów się, jaki element będzie odgrywał rolę główną. Nigdy nie umieszczaj obiektu na samym środku kadru, przesuń kadr w bok i zostaw puste miejsce obok obiektu. To może być neutralne tło nieba lub ściany budynku.

Rama

Spróbuj znaleźć ramę dla obiektu, który jest celem fotografii. Możesz wychylić się przez okienko, drzwi, a obiekt umieścić wewnątrz ramy. Ramą może być gałąź i pień drzewa, które wizualnie okalają fotografowany budynek.

10 trików na profesjonalne zdjęcia z podróży

Tło

Przekonaj się jak linie poziome, tekstura ceglanego budynku lub drewnianej stodoły potrafią wydobyć obiekt główny i nadać zdjęciu niepowtarzalnego charakteru.

Przechylony kadr

Logika i dokładność nakazuje nam robić zdjęcia prosto. Oznacza to, że linia horyzontu jest pozioma, a postacie w pionie. Fotografując ludzi, od czasu do czasu warto zrobić zdjęcie pod kątem i bawić się możliwościami, a potem wybrać klasykę lub ekstrawagancję. Ważne, by przechylenie nie było zbyt silne.

Odbicia

Aby wzmocnić oddziaływanie zdjęcia, fotografuj nie tylko obiekt, ale jego odbicie w kałuży, lustrze, witrynie sklepowej. Pamiętaj, by odbita postać lub obiekt nie zostały przycięte w sposób, który zdyskwalifikuje kompozycję. Jeśli fotografujesz dziecko, zadbaj, by w odbiciu kałuży zachować kluczowe elementy postaci i części ciała.

Marta Szyszko

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments