Takeitizi.pl

kobiece slow life

pobrane (3)
wellness

6 czynności, na które musisz znaleźć czas codziennie

Ponieważ powodują eksplozję endorfin, rozładowują stres, pozwalają celebrować codzienność i iść naprzód.

Śmiech

Niezahamowany, gdy jesteś zupełnie rozbrojona i nie spodziewałaś się, że coś lub ktoś wywoła uśmiech na twojej twarzy. Potrafisz sama siebie rozbawić, tak, że uśmiech ciśnie się na buzię i musisz w autobusie udawać, że kaszlesz, bo sytuacja wciąż do ciebie wraca, powodując salwy śmiechu?

Krok do przodu

Albo kroczek. Bo jak już zrobisz jeden z sukcesem, kolejne będą pewniejsze, szybsze, przyjdą ci naturalnie. Zacznij.

Pokonywanie strachu

Np. wysłanie maila, choć boisz się odmowy lub wykonanie tego telefonu, który odkładasz na wieczne potem. Nie dlatego, że to ponad twoje siły, ale dlatego, że się boisz porażki, niewiadomego. Jak głosi maksyma – byłeś moim najważniejszym błędem. Niedogodności otwierają przed nami nowe drzwi. Zawsze.

Refleksja

Jesteś ciągle gdzieś z przodu? Myślami wybiegasz na wtorek przyszłego tygodnia, a może już leżysz w ciepłej pościeli? Oceń daną chwilę – jest dobrze? Trwaj. Jest frustrująco? Zmień coś, nie zapuszczaj korzeni tam, gdzie się nie realizujesz, bo to trąci smutkiem, frustracją i bylejakością.

Okazywanie uczuć

A te najskuteczniej okażesz, spędzając czas z osobami, które kochasz. Obdarzając je całą swoją uwagą. To bardzo trudne, dla ułatwienia wyłącz telefony, laptopa, nie pozwól nikomu ani niczemu zmącić tej chwili.

Celebrowanie posiłku

Najlepiej takiego, który przygotowałaś między zleceniami, a nie nabyłaś w podejrzanej budzie. Najlepiej przy stole, nie w biegu na korytarzu lub przystanku, choć takie fast food też może mieć swój urok, a gotowanie bywa nudne.

Które z nich odhaczyłaś już ze swojej to do list?

Marta Szyszko

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments