Takeitizi.pl

kobiece slow life

anna witkowska
rozwój osobisty

Dyskomfort to dowód na to, że się uczymy

Sobotę spędziłam w sali konferencyjnej, popijając kawę, inspirując się wystąpieniami motywacyjnymi kobiet sukcesu. Jakie 10 wniosków skradło moje serce?

1. Dowiadywanie się prawdy o sobie może powodować dyskomfort. Na ile zgadzam się na to, czego się o sobie dowiaduję? Dyskomfort to dowód na to, że się uczymy. Choć podczas podejmowania nowych wyzwań uruchamia się lęk, niepewność, a nawet pokusa, by sobie darować i iść do domu, wiesz dobrze, że nie ma odwrotu, bo gdy zrobisz już krok do przodu, cofnięcie się boli podwójnie, to jak wciskanie się w ramy, które są o dwa numery za ciasne.

2. Im więcej wiemy o sobie, tym więcej wyzwań, z którymi musimy się mierzyć.

3. Jeśli nie będziesz próbować, nie wyjdziesz poza to, w czym teraz tkwisz.

4. Sukces to konsekwentne osiąganie celów, nawet jeśli ma ci to zająć 10 lat. Ważne, by poprawiać swój wynik kolejnego dnia, nawet jeśli to wciąż za mało, by zostało okrzyknięte sukcesem. Liczą się postępy.

5. Sukces to poczucie szczęścia, gdy cel osiągamy, ale też bycie szczęśliwym w drodze ku niemu. Liczy się nie tylko cel, ale przede wszystkim droga.

6. Czasami ludzie tracą pasję, dążąc konsekwentnie do celu. Trzeba mieć wtedy odwagę, by wycofać się z tego, co przestało dawać spełnienie i zrobić miejsce na nowe. Coś co z zewnątrz wygląda na idealny obrazek, wcale nie musi dawać szczęścia. Nie chodzi jedynie o to, aby osiągać więcej, ale by czuć się przy tym szczęśliwym.

7. Nie z każdego pomysłu wykiełkuje rentowny biznes, ale jeśli dążąc do celu czułaś stan przepływu – warto było spróbować dla świetnie spędzonego czasu.

8. Bez małych marzeń nie można osiągnąć tych spektakularnych. Duże sukcesy zaczynają się od niepozornych przebłysków i pierwszego kroku.

9. Nie zawsze musisz się uśmiechać. Nawet jeśli nie reagujesz jak reszta ludzi, to nie znaczy, że coś jest z tobą nie tak.

10. Jeśli dziś zrobisz pierwszy krok ku zmianie, gdzie będziesz za 5 lat? Jak będziesz się czuła za 5 lat, jeśli dziś tego kroku nie zrobisz? Co to będziesz za krok?

IMGP0485

Marta Szyszko

Uważasz ten post za przydatny? Podziel się z innymi

Comments

comments